Chcete upravit nos nebo zvětšit prsa? V Mostě existuje soukromá klinika, která už druhým rokem dělá plastické operace a zaměstnává špičkové lékaře. Za vylepšení těla si účtují od jednoho tisíce korun do 160 tisíc.

„Ve výjimečných případech děláme i operace transsexuálů. Tyto operace jsou nejdražší, protože jsou složité, trvají déle a dělají je naši nejlepší chirurgové,“ řekla Deníku Kateřina Nováková, zaměstnankyně BB Clinic. Přestože společnost vydělává spousty peněz, neudělala ani jednu operaci. Má to totiž jeden háček. Žádná BB Clinic v Mostě ve skutečnosti neexistuje. Studenti místní obchodní akademie ji založili v roce 2009 jen jako, aby pochopili podnikání.
Včera své eseróčko představili ve velkém sále kulturního domu Repre na přehlídce fiktivních firem, která je součástí dvoudenního regionálního veletrhu vzdělávání Sokrates 2010. Na užitečnou akci chodí již od neděle stovky lidí.

Veletrh pomáhá starším žákům základních škol s výběrem vhodného oboru. V sále vystavují svou činnost desítky středních a vyšších odborných škol z Ústeckého kraje, většina z nich je z Mostecka.

„Zaujaly mě dva obory, multimediální design a internetový marketing. Vážně uvažuji o tom, že si dám na ně přihlášku,“ řekl Deníku 14letý Jaromír Voltr z Lomu. Přijel s celou rodinou. Líbilo se mu, že na jedno místo se sjelo tolik škol a on mohl snadno získat vyčerpávající informace o dalším studiu. „Je lepší, když vám to někde řekne do očí, než když to hledáte na internetu,“ sdělil jeho bratr Vladimír, který si také vybíral.

„Veletrh má určitě smysl. Z propagačních letáků škol se tolik informací nedozvíte,“ potvrdila maminka školáků Xenie Voltrová.