Docela velké divadlo dostalo sponzorský dar 300 tisíc od společnosti Litvínovská uhelná.

Finanční dar zabránil alespoň do konce roku zdražování vstupenek na divadelní představení, vstupenky na dětská představení tak budou stále za 70 korun, pro dospělé pak od 100 do 280 korun.

I když sami divadelníci tvrdí, že se již 16 let starají o ekologii lidské duše, divadlo ruinují již několik let nízké dotace. Ačkoliv divadlo plánovalo zdražení vstupenek už od začátku nové sezóny, sponzorský dar je přesvědčil, aby minimálně ještě 4 měsíce se zdražováním počkali.

Litvínovská uhelná dříve sponzorovala přímo obec, teď se však rozhodla, že dá peníze přímo do konkrétní instituce, respektive Docela velkému divadlu.
„Spolupráci s litvínovským regionem jsme nechtěli ukončit, ale rozhodli jsem se peníze nedat městu a dát je někomu přímo,“ říká Petr Kolman z Litvínovské uhelné.

Dar prý způsobil mezi zaměstnanci divadla davové nadšení.

Docela velké divadlo letos začíná svou již 16. sezónu divadelním představením Popelka, které by se mělo představit v nové podobě. Poté se divadelníci chystají na festival do Francie a následně do Minsku.

Litvínovské divadlo hraje v současnosti 42 představení, z toho 19 pro dospělé a 23 pro děti a mládež. Někdy soubor hraje jen za symbolické částky nebo projeté náklady.

„My děláme charitu, i když bychom jí sami potřebovali,“ říká dramaturgyně divadla Jana Galinová.

Martina Němečková