Ostraha jednoho mosteckého supermarketu chytila 18letého mladíka z Mostu i s jeho nezletilým příbuzným. Mladík si do nákupní tašky na kolečkách v prodejně uložil zboží za více než osm tisíc korun. Bral salámy, sladkosti, krémy, zubní kartáčky. A měl připravený plán.

„Svého příbuzného, chlapce, poslal samotného s vozíkem přes pokladnu. Sám prošel bez placení. Netušil, že krádež odhalili pracovníci a ti dvojici při odchodu zadrželi," popsala případ mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Policie chlapce předala rodině a 18letému mladíkovi sdělila ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu krádeže. Lup byl vrácen prodejně.

Další případy

Trojice do supermarketu nevnikla, před policisty utíkala
V policejní cele skončili dva muži, kteří se v noci pokusili vloupat v Mostě do supermarketu. Nestihli to díky pozornosti všímavého svědka, který přivolal policii. Muži uviděli policejní vozidlo a utekli každý jiným směrem.

Policisté dva muže na útěku zadrželi. Pachatelé byli ale tři. Třetímu se podařilo utéct. Policie i jeho nakonec vypátrala. Muže ve věku 25, 25 a 20 let policisté obvinili z přečinu pokusu krádeže a stíhají je na svobodě. "Dva z obviněných byli již v minulosti za krádeže trestáni," uvedla mluvčí policie.

Přišel s dětským batůžkem

Špatně dopadli i další tři muži. Litvínovan v jedné místní drogerii odcizil z regálů pět kusů pánských deodorantů v hodnotě 799 korun. Lup si ukryl do kabely, kterou měl s sebou a chtěl obchod opustit bez placení. Pracovnice prodejny ho zadržela a lup mu odebrala.

Další podezřelý muž si v mosteckém supermarketu ukryl pod košili sprchový gel, který u pokladny nezaplatil. Ostraha ho zadržela a předala policistům.

S dětským batůžkem na zádech přišel krást další muž, 22letý Mostečan. V oddělení se sladkostmi si vybral 19 kusů čokolád, dal je do batohu a poté vyšel z prodejny přes vstupní turniket. Tam na něj již čekali pracovníci ostrahy. Lup v hodnotě 1 300 korun byl zajištěn.

Všichni tři byli recidivisté. Od policie si odnesli záznamy o podezření ze spáchání krádeže.