Premiéra zajímavého a nemotoristického závodu se odkládá. Štafetový závod pětičlenných cyklistických týmů, který se měl uskutečnit na mosteckém závodním okruhu, v plánovaném termínu nebude. Závodit se mělo na velikonoční pondělí, tedy 2. dubna.

„Akci, která se měla u nás uskutečnit poprvé v historii a kterou jsme organizovali jako další počin k nemotoristickým, bezhlučným aktivitám, jsme se nakonec rozhodli odložit,“ řekla Deníku eventová manažerka společnosti Autodrom Most Michaela Rosenkranzová s tím, že důvodů k volbě jiného termínu bylo hned několik.

Předpověď počasí jaro neslibuje

Předně to byl vývoj počasí v posledních dnech. „Navíc příznivá není ani prognóza na první dubnové dny. Některé týmy nám také oznámily, že prodloužený velikonoční víkend jejich členové stráví mimo okres,“ doplnila Resenkranzová s tím, že pořadatelé hledají nový termín a včas jej oznámí.

Při cyklistické štafetě budou pětičlenná družstva soutěžit ve třech kategoriích, a to muži, ženy a smíšené týmy mužů a žen. Zdolají celkem trať dlouhou 21,060 kilometru. Každý člen družstva objede co nejrychleji jedno kolo v délce 4,212 metru, poté předá v cíli štafetový kolík a transpordér pro měření času svému kolegovi. Zvítězí družstvo s nerychlejším dosaženým časem po součtu výsledků všech svých členů. Nejlepší tři týmy v každé z kategorií získají pohár a věcné ceny.

„Akce je potvrzením tendence autodromu směřovat stále více činností také do nemotoristických sportovních a relaxačních aktivit ve svém areálu,“ uvedl mluvčí Autodromu Most Jan Foukal s tím, že právě v souladu s touto filozofií měl například loni v listopadu premiéru amatérský běžecký půlmaraton. Letitou tradici má pak na velkém okruhu autodromu každoroční červnový Olympijský běh. Mostecký autodrom byl také předloni a loni jednou ze zastávek pro časovku na trase celostátního vytrvalostního závodu smíšených družstev handicapovaných i zdravých cyklistů. Za příznivých sněhových podmínek si v zimním období lidé mohou na oválu také zaběhat na lyžích.

Novou motoristickou sezonu Autodrom Most zahajuje už dnes, a to nedělní autoshow s bohatým programem. „Začíná tradiční akcí The Most Autoshow. Návštěvníky čeká bohatý program s novinkou v podobě soutěže o co nejrychlejší zdolání slalomu mezi kuželi za volantem traktoru,“ informoval mluvčí autodromu Foukal. Podle jeho slov bude odstartován zároveň čtvrtý ročník oblíbené soutěže amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu, do něhož se mohou zapojit v případě zájmu i účastníci populárních volných jízd po dráze vlastním vozem. Celodenní program začíná v 9 hodin a končí v 18 hodin. Vstup a parkování v areálu autodromu je bezplatné.

Kolegové, přátelé a fanoušci v neděli také zavzpomínají na výraznou osobnost tuzemského motoristického sportu Gerharda Ittnera, který loni podlehl dlouhé nemoci. Bývalý sportovní ředitel autodromu byl velmi aktivní. V tiskovém středisku v paddocku autodromu připomene působení Gerharda Ittnera na autodromu řada fotografií. „Poslední jízda v závěru autoshow bude patřit čestnému kolu za našeho kamaráda, který je legendou mosteckého okruhu. Pro některé z nás byl dobrým učitelem a velkým vzorem. Budeme rádi, pokud se návštěvníci k tomuto pietnímu vzpomínkovému aktu připojí,“ uvedl sportovní ředitel společnosti Autodromu Most Michal Marek.