Cyklotramvaj jezdí o víkendech a svátcích od května do konce září mezi Mostem a Litvínovem, je součástí tramvajové soupravy číslo čtyři, mohou se v ní přepravovat jak běžní cestující, tak i cyklisté s koly.

Cestující zaplatí jízdné podle platného tarifu, jízdní kolo je považováno za spoluzavazadlo a platí se za něj také.

„Například cestující s kolem ze zastávky dopravní podnik v Mostě do zastávky obchodní dům v Litvínově, s čipovou kartou zaplatí za třípásmovou jízdenku 19 korun a spoluzavazadlo v ceně 10 korun,“ dodal ředitel dopravního podniku Marcel Dlask.

Do hor busem

Několik kilometrů do vrchu mohou kolaři také ušetřit z Litvínova do Krušných hor. Tam o víkendu vyjíždí cyklobus. Ten jezdí v sobotu na Malý Háj a v neděli na Dlouhou Louku.

„Od letošního roku máme novinku. Každou sobotu cykloautobus jede až na Malý Háj, dříve jsme jezdili jen na Novou Ves v Horách. Lidé se tak dostanou na Lesnou, která je turisticky oblíbená. A další novinkou je, že autobus staví i v Horním Jiřetíně,“ řekl Milan Fencl z litvínovského Intusu, který spolu s městem cyklobusy zajišťuje. V neděli se kolaři cyklobusem mohou dostat na Dlouhou Louku. Cyklobusy mohou využívat i pěší turisté. Odjezd je v 9 hodin z autobusového nádraží v Litvínově. Jízdné stojí 40 korun dospělí+kolo (z Litvínova), 30 korun dospělí+kolo (z Horního Jiřetína), 20 korun děti do 10ti let+kolo, pěší turisté, nordic walking.

A jakou cyklotrasu by provozovatel litvínovské turistické kanceláře Milan Fencl doporučil rodinám s dětmi? Cyklotras je v Krušnohoří nepřeberné množství, dají se nejrůzněji kombinovat. „Pro rodiny bych doporučil vyjet cyklobusem na Malý Háj, poté je krásná cesta přes Lesnou, Červenou jámu, na Novou Ves v Horách. Krásná cesta je také z Malého Háje, přes Rudolický rybník do Brandova,“ nabádá Milan Fencl.