Na zámku Jezeří jsou pro návštěvníky zpřístupněny nové místnosti, a tak je prohlídkový okruh zámeckých interiérů obohacen o ložnici a koupelnu kněžny. Po šesti letech mohla být opět zpřístupněna také severní věž, tentokrát s náznakovou instalací pokojů služebnictva.


„Nabízíme dva okruhy a výstavu lebek, takže těch věcí k vidění je pro návštěvníky dost,“ uvedla kastelánka Hana Krejčová.


První prohlídkový okruh se týká zámeckých interiérů. Prohlídka trvá 45 minut a začátek je vždy v celou hodinu. Druhý okruh vede sklepením, kde čekají pohádkové bytosti a strašidla. Zámek Jezeří má otevřeno celý prodloužený víkend od 9 do 18 hodin. Zavírací den se posouvá na úterý 7. července.


Děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie má otevřeno od úterý do neděle vždy od 9 do 18 hodin. Nově je také zpřístupněna věž. Výstavy se začnou konat opět od září. „Věž již máme otevřenou denně. Výstavy se během prázdnin konat nebudou. Od září zde ale bude výstava fotografií od Stanislava Štýse,“ řekla kastelánka kostela Ludmila Klimplová. Délka prohlídky s průvodcem trvá zhruba 45 minut.


Sportovní areál v Klínech je v provozu po celý rok. Největším lákadlem jsou horské koloběžky. Vybrat si můžete ze dvou okruhů. Kratší, dvanáctikilometrový sjezd Šumenským údolím nebo čtrnáctikilometrový sjezd údolím Telčského potoka. Jízdu je nutné si předem zarezervovat na recepci chaty Emeran.


Aquadrom v Mostě připravil pro studenty a žáky poukázky na volné plavání. Kdo přinese vysvědčení či jeho kopii na pokladnu, si může vybrat, zda zdarma stráví tři hodiny na bazénové hale nebo celý den na venkovních bazénech. Poukázka je platná do konce prázdnin. Aquadrom ruší v pondělí 6. července sanitární den. Otevřeno tak bude od 9 do 21 hodin.

Autorka: Jana Froňková