Nejlepší výrobek získá certifikát. Výrobce obdrží finanční odměnu 10 tisíc korun a věcnou cenu.


Soutěž vyhlásily Ústecký kraj a Krajská agrární komora Ústeckého kraje, Krajské informační středisko pro rozvoj zemědělství a venkova Ústeckého kraje a Asociace soukromého zemědělství v Litoměřicích. Potravináři, zemědělci, výrobci lahůdek, nápojové firmy a další výrobci se mohou ucházet o ocenění v kategoriích Mlýnské a pekárenské výrobky, Mléko a mléčné výrobky, Lahůdky a cukrářské výrobky, Alkoholické nápoje (kromě piva), Masné výrobky, Med, výrobky z včelího medu a Ostatní potravinářské výrobky včetně piva.


„Sedmnáctičlenná komise bude přihlášené výrobky hodnotit podle pěti zásadních kritérií, k nimž patří inovativnost, senzorické posouzení, použité materiály, design výrobku či jeho obalu a také vliv produktu na zdraví zákazníka a jeho dostupnost na trhu,“ uvedl Zbyněk Šebesta, z tiskového oddělení krajského úřadu.


Oceněné výrobky budou moci dále postoupit do soutěže, v níž se uděluje ocenění značkou Klasa. Výsledky soutěže vyhlásí hejtman Jiří Šulc na Výstavě Zahrada Čech 21. září na společném dnu Ústeckého a Středočeského kraje. Tam se s nimi také seznámí nejširší veřejnost.
Podmínky účasti jsou na www.kisuk.cz nebo na www.kr-ustecky.cz.