Domov pro seniory v Mostecké ulici je provozován v objektu, který je v majetku společnosti Haines. Tedy soukromého vlastníka, nikoliv města. „Chceme zde vybudovat nové byty,“ sdělil ředitel společnosti Haines Ivan Rychecký. Město dostalo od majitele výpověď a dům v Mostecké ulici, ve kterém nyní v několika patrech provozuje dům pro seniory, musí do začátku října příštího roku uvolnit.


Co s nimi bude?


Nyní funguje penzion ve třech patrech, v minulosti to bylo ještě patro navíc, ale město kvůli ušetření na energii čtvrté patro opustilo. Po výpovědi nyní město řeší, kam důchodce umístit. Společnost Haines nabídla městu ke koupi ubytovnu ve Vodní ulici v Litvínově. Kapacita tohoto domu je sedmdesát lůžek. A senioři by byli ubytováni v apartmánech 1+1 a 2+1. Ty jsou plně vybavené nábytkem, televizemi i rádii. Na každém podlaží jsou navíc k dispozici společenské místnosti. Celý objekt společně s pozemky nabízí firma Haines městu za dvacet milionů korun.


Rada nákup schválila, z jednání zastupitelstva byl však tento bod stažen. „Rada města schválila záměr odkoupit tento objekt ubytovny ve Vodní ulici. Objekt vyžaduje určité stavební úpravy,“ uvedl místostarosta města Martin Klika. Jak to bude se seniory, zatím není jasné. V současné době je Domov pro seniory v Mostecké provozován ve třech pronajatých patrech, ve třetím, pátem a šestém. A celkem zde bydlí dvaapadesát klientů. Dohromady město provozuje tři penziony. Další budovy však patří městu, a tak se ostatní senioři podobných problémů obávat nemusí.


Nechtějí zde nepřizpůsobivé


Společnost Haines, která vlastní většinu bytů v Litvínově, chce v hotelovém domě vybudovat nové byty.
V plánu má i další úpravy ubytoven, které má ve svém vlastnictví.


Lidé z Litvínova se však obávají, aby nedošlo k nastěhování dalších nepřizpůsobivých občanů, se kterými má město v poslední době tolik starostí.