Pro oba chovatele návštěva skončila happy endem. Chovateli z Bečova pes zůstal, dvaasedmdesátiletá mostečanka přišla o šest psů z devíti, ti teď najdou nový domov v mosteckém útulku.


Již časně ráno veterináři společně se strážníky obecní policie vyrazili do Bečova na Mostecku. Majitel pětiletého rotvajlera před čtrnácti dny slíbil, že výběh pro psa opraví a psa dá celkově do pořádku. „Dá se říci, že nápravná opatření splnil. Pes sice není po zimě dobře vylínaný, ale s tím už teď nic neuděláme,“ konstatoval přítomný veterinář.


Majitel psa se však na místo nedostavil. Dovézt ho na místo musela až obecní policie. „Všechno, co jste mi řekli, jsem udělal. Dal jsem mu tam pevnou podlážku a vyčesal mu srst. Hned jak se vrátí manželka z lázní a nebudu mít tolik starostí s dětma, dodělám mu i větší výběh,“ hájil se chovatel psa Ernest Bažo.

Veterinář tedy nakonec rozhodl, že pes i nadále zůstane u majitele, toho však varoval. „Pokud budeme muset tento problém řešit ještě jednou, budeme nekompromisní,“ pohrozil veterinář. Tady měla tedy návštěva šťastný konec.


O necelou půl hodinu později a několik kilometrů dál zasahovali veterináři společně se strážníky znovu.
Tentokrát na mosteckém sídlišti Zahražany. Dvaasedmdesátiletá žena vlastní devět psů, sama však na ně už nestačí. I sama ze své vlastní vůle, chce několik psů umístit do útulku.


Po příjezdu veterinářů však nejevil dům žádné známky života, psy byli zavření a na zvonění u domovní branky nikdo nereagoval. Po chvíli majitelka přeci jen přišla. „Chtěla jsem je dát od útulku sama, ale vedoucí mi řekl, že je nevezme a ještě se mě strašně choval,“ brání se majitelka Žofie Laurková.


Veterináři se při zapisování od protokolu trochu zarazili, když majitelka řekla, že nejstaršímu psovi je již dvacet tři let. Nakonec však rozhodli, že šest psů odvezou do městského útulku a tři si majitelka nechá. „Chci si nechat ty nejstarší psy, ty mladé si odvezte. Mám za domem velkou zahradu, tak tu pro ně mám místo. Uznávám, že jich je takhle opravdu hodně. Budu vám moc vděčná, když si je odvezete,“ děkovala majitelka devíti psů.
Veterináři poté sepsali návrh na odebrání psů. „Je nutná regulace počtu psů v tomto prostoru. Psů je zde opravdu hodně už dokonce dochází k podmínkám pro psí smečky,“ popsal situaci přítomný veterinární znalec. Šest psů tak najde nový domov v mosteckém psím útulku.