V devítičlenné dozorčí radě městské společnosti má koalice šest zastupitelů (Arnošt Ševčík - SMM, Jiří Novák - KSČM, Jan Syrový - SMM, Irena Čapková - SMM, Otta Průcha - SMM, Jiří Kurcin - KSČM).


Klimecký se musel vzdát funkce minulou středu, ředitelem zůstává.


Primátor a jeho náměstci nechtěli na páteční tiskové konferenci důvody změn příliš komentovat. „Na to má dozorčí rada právo. Byl odvolán (Klimecký) a bylo mu poděkováno za práci. Důvody být nemusí,“ řekl Deníku člen dozorčí rady a náměstek primátora Jiří Kurcin.

„Důvody nebyly specifikovány, je to standardní postup jako v jiných společnostech,“ uvedla Hana Jeníčková, náměstkyně primátora pro rozvoj, majetek a městské služby a bývalá předseda dozorčí rady technických služeb. „Rozhodně to není za trest,“ komentoval odvolání Klimeckého primátor Vlastimil Vozka. „Dochází k oddělení funkce předsedy představenstva a funkce ředitele společnosti,“ dodal. Výměnu označil za běžný pohyb v orgánech společnosti, který je na manažerských postech obvyklý.


Snaha o novinky


„Vlastník může volit personální složení orgánů své společnosti tak, jak uzná za vhodné," sdělil Klimecký pro Deník. Příčinou jeho odvolání je podle něj snaha města změnit systém řízení společnosti z německého modelu na anglosaský model řízení. „Není to proto, že bych společnost řídil špatně. Hospodaření technických služeb je v pořádku,“ dodal ředitel Klimecký.


Novým předsedou představenstva se stal na návrh radních 47letý Jan Dobiáš, bývalý mostecký zastupitel za Unii svobody a poté manažer volební strany Volba pro Most, která neuspěla v roce 2006 v komunálních volbách. Hlaváčka nahradil 46letý Vladimír Pátek, vedoucí odboru životního prostředí a mimořádných událostí mosteckého magistrátu.

Někteří zastupitelé, zejména Jiří Zelenka (SMM), nedávno veřejně kritizovali technické služby za zhoršení některých služeb a za vnitřní spory v její dceřiné společnosti Mostecké odpady. Uvažuje se o restrukturalizaci technických služeb. V kuloárech se neoficiálně hovoří o údajném plánu na odvolání Klimeckého z funkce ředitele akciové společnosti, kterou v roce 1996 založila a poté deset let ovládala bývalá vládnoucí koalice, zejména členové ODS a ČSSD.