Obce nejvíce pálí „lovci pokladů“ či neukáznění řidiči, kteří nedodržují rychlost


Starostové patnácti obcí rokovali s policejním ředitelem Vladimírem Danylukem, jeho náměstkem Jiřím Homonaiem a velitelem pořádkové policie Tomášem Hrabovským v prostorách policejního zařízení na Kaňkově.

„Policie nemůže být všude a proto potřebujeme slyšet názory a podněty od starostů,“ podotkl ředitel mostecké policie Vladimír Danyluk při pondělním setkání.


Policisté přítomné zástupce obcí informovali o připravované reformě policie, která by neměla negativně ovlivnit výkon služby ani početní stavy mužů zákona. Zároveň starosty seznámili s bezpečnostní situací na Mostecku. Nechyběla statistická čísla a přehledy policejních akcí.


Starostové pak přednesli své názory, požadavky, návrhy, chválu i kritiku. Kritizovala se dopravní situace s ohledem na dopravní uzavírku silnice na Prahu, která sebou přinesla nárůst dopravy v obcích, nedodržování dopravních značek a dopravních omezení.


Představitelé obcí si stěžovali i na trestnou činnost krádeží barevných kovů, které následně končí ve sběrnách. „Je to letitý problém, s kterým asi policie nic neudělá. Snažíme se v současné době apelovat i na to, aby občané sami nahlašovali, pokud uvidí nějakého „lovce pokladů“, aby to buď nahlásili rovnou policii nebo alespoň mně přímo a já se o to poté postarám,“ řekl jeden ze zúčastněných starostů Miroslav Huml z Meziboří.


Téměř všechny obce by přivítaly také více policistů v ulicích. „Požádali jsme o pěší hlídky, které by byly v terénu a měly lepší přístup k problémům. Ty nám byly přislíbeny, jakmile dorazí mladí policisté, kteří jsou v tuto chvíli ve škole,“ uvedla místostarostka Obrnic Drahomíra Miklošová. Obrnické obyvatele trápí také rychlá jízda obcí či vandalismus v Nádražní ulici. K zlepšení situace v Obrnicích by měli pomoct další kamery, které budou do obce a jejích přilehlých částí umístěny.


V Braňanech zase bojují s technaři. „V určitých případech se na Červeném Vrchu povolí akce menšímu počtu lidí. Například hráčům hry Paintball. Ale před nedávnem se nám tu objevila nepovolená technoparty, a tak jsme museli ve spolupráci s policií zakročit. Nyní zastupitelstvo nepovolilo další takovou akci, a proto jsme opět informovali policii, aby nám v případě, že pořadatelé neuposlechnou a i přes zákaz sem přijedou, pomohli,“ řekl starosta Braňan Vlastimil Krupka.