V osm hodin ráno poprvé otevřela svou informační kancelář. Ta sídlí v pasáži U Lva vedle budovy magistrátu a zajišťuje kontakt s nájemníky a administrativu prodeje.


„Lidé se chodili ptát už dva dny před otevřením,“ sdělila Deníku jedna ze dvou pracovnic informační kanceláře. Fronty se včera netvořily. Během první hodiny provozu si přišlo pro radu jen pár lidí.


Mostecká bytová spustila informační kampaň. Na svých internetových stránkách zveřejnila harmonogram prodeje domů a termíny setkání s nájemníky.


„První schůze se konají příští týden,“ sdělil Deníku ředitel Mostecké bytové Jaroslav Kudrlička. O termínech shromáždění, na nichž odborníci vysvětlí podmínky prodeje, bude firma informovat přímo v domech.


Schůze s obyvateli bloků 707 a 708 bude v úterý 7. července v 17.30 hodin a s obyvateli bloků 719 a 720 ve stejný den v 19 hodin. Setkání se uskuteční v sále Střední školy gastronomie a služeb v ulici Jana Palacha. Ve čtvrtek 9. července jsou schůze s nájemníky z bloků 732, 721 a 704.


Lidé mají být v klidu. Červenec je vyhrazen pro zpracování podkladů, výpočet a kontrolu kupní ceny domů, tištění seznamu nájemníků a ostatní dokumentace včetně odesílání dopisů nájemníkům a konzultací. Ostrý start prodeje začne až 1. srpna, odkdy poběží tříměsíční lhůta pro přijímání závazných přihlášek družstev včetně uhrazení desetiprocentní jistiny.


Prodej se řídí pravidly schválenými zastupiteli. Domy s byty si mohou koupit jen jejich nájemníci přes bytová družstva za 1 042 korun za čtvereční metr podlahové plochy.

PROVOZ CENTRA

Informační kancelář v pasáži
U Lva poskytuje nájemníkům
poradenství v pondělí a ve středu
od 8 do 11.30 hodin a od 12.30 do 17 hodin. Hlavní náplní střediska, ve zbylých pracovních dnech,
je příprava podkladů k prodeji