„Zájemců o tuzemskou dovolenou nepřibývá,“ potvrdila Lenka Salabová z cestovní kanceláře Traxmandl Tour.


Světová finanční krize se podle cestovních kanceláří na výběru dovolených nepodepsala. Na druhou stranu exotické dovolené tolik nelákají. „Myslím, že krize výběr dovolených neovlivnila. Méně se prodávají exotické zájezdy. Nejvíce se jezdí do Egypta a nyní je zájem také o kempy v Itálii a Chorvatsku,“ řekla Salabová.


Trendy v dovolených se zatím nemění. Hitem léta zůstává i nadále Egypt. Mezi oblíbené lokality patří Řecko, Turecko a Bulharsko. Právě Turecko si získává oblibu jak u rodin s dětmi, tak i u lidí, kteří touží po luxusní dovolené.


„U nás jsou nejvíce v oblibě letecké zájezdy do Bulharska a Řecka. Přibývá zájemců o služby all inclusive. Nabízíme také výborné akce,“ uvedla Andrea Jakubeková z cestovní kanceláře Alexandria. Mezi tyto akce patří i kapesné ve výši šedesáti šesti Euro. Další akce nese název 'Za děti se neplatí“ a vztahuje se na vybrané letecké zájezdy.


Jako každý rok, i letos lidé využívají výhodných nabídek last minute zájezdů. Destinace se v tomto případě také nemění.
Nejvyužívanějším dopravním prostředkem pro letní dovolenou je letadlo a auto. „Lidé volí leteckou a automobilovou dopravu. Je to tak padesát na padesát,“ sdělila pracovnice cestovní kanceláře Firo Tour.

DOVOLENÁ U MOŘE MÁ PŘEDNOST
Trendy ve výběru dovolené se ani letošní rok neliší od minulých sezon. Největší oblibě se již tradičně těší Egypt, za ním následují země jako Turecko, Bulharsko a Řecko. Naopak o tuzemské zájezdy není velký zájem. Klesá také počet prodaných exotických zájezdů. Přeprava leteckou dopravou je nejčastější volbou.

Autorka: Jana Fraňková