Nemocnou fenku z litvínovského psího útulku zachránila veřejná sbírka. Fenka jménem Bona tak mohla podstoupit náročnou operaci páteře, na kterou útulek neměl dostatek peněz.

Do útulku se fenka vlčáka dostala ve velmi špatném stavu ještě s jednou starší fenkou už v únoru letošního roku. Podle pracovníka útulku ji někdo vyhodil u chemického závodu.

Těžké začátky

„Obě fenky byly zanedbané podvyživené, zamořené parazity a hlavně vyděšené. To se nám podařilo postupně odstranit, ale Bona měla problémy se zadními končetinami. Nejdříve jsme se společně s veterinárním lékařem domnívali, že někdo fenku uhodil přes záda, ale tato domněnka se nám moc nepotvrzovala, protože stav se nelepšil. Proto jsme se rozhodli pořídit rentgenový snímek, který ukázal, že fenka má výrůstky na páteři a dysplásii kloubů,“ popsal těžké začátky vedoucí psího útulku Štefan Horský. Dnes už fenka chodí bez problémů a v útulku spolu s dalšími třiceti psy čeká na nového pána.

Pomohli přátelé

„Oslovili jsme naše přátele Zdeňka Srstku a Lucku Točekovou z Prahy, se kterými se vídáme každé léto na Voříškiádě v Lounech. Lucka nelenila a na svých stránkách vyhlásila Sbírku na pomoc Boně, která začala počátkem října 2010 a už po čtrnácti dnech přibylo na Konto Puňta – útulek Litvínov celkem 10 475 korun,“ vysvětlil Štefan Horský.

Poté již byla sbírka ukončena, deset tisíc na operaci stačilo.

Dnes již může fenka normálně chodit. I když ji nelze vystavovat velké zátěži, může prožít normální plnohodnotný život.