Policista v civilu odhalil prodej drog na ulici
Mostecký policista v civilu si koncem října všiml v ulici Eduarda Basse dvou mladíků, kteří si předali drogu. K nevoli mládenců se zajímal o jejich obchod. Ti nejprve zapírali, pak však ukázali, co mají u sebe. Jeden měl plastový sáček s rostlinným materiálem a druhý čtyři sáčky. Majitel čtyř sáčků, 19letý Mostečan, nyní čelí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dle výsledků šetření měl ten den svému známému prodat za finanční částku přesně nezjištěné množství marihuany. Dalším šetřením bylo zjištěno, že obviněný prodal dalšímu zájemci nejméně ve třech případech několik gramů omamné látky. Stíhaný je šetřen na svobodě. Droga byla zajištěna a odeslána na expertizu.

Obvinění za dealerství drog si Mostečan převzal v base
Vyšetřovatel mostecké policie zahájil stíhání 37letého muže z Mostu. Ten měl dle kriminalistů v jednom měsíci poskytnout nejméně v 15 případech nejméně 30 gramů pervitinu, za který měl vyinkasovat přes dvacet tisíc korun. Drogu poskytoval v místě svého bydliště v mostecké ulici Vladimíra Majakovského, nebo na různých místech v Mostě a Chomutově. Mostečan si obvinění ze zločinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami převzal ve vězení, kde je ve výkonu trestu odnětí svobody. Letos v lednu byl obviněn za přečin pro distribuci drog.

Pervitin dal zájemcům za motocykl, jenže ten byl kradený
Tento měsíc policie v Mostě obvinila z přečinu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 25letého muže z Litvínova. Podle šetření kriminalistů vyšlo najevo, že Litvínovan měl začátkem října v Litvínově poskytnout nezjištěné množství pervitinu dvěma mužům, kteří mu za drogu dali motocykl. Dealer byl na tomto motocyklu stavěn minulý měsíc hlídkou litvínovských policistů, kteří zjistili, že nemá ochrannou přilbu, zato měl pozitivní test na canabis, amfetamin a metamfetamin. Výzvu k zastavení ignoroval a hlídce ujížděl. Nakonec byl zadržen za použití donucovacích prostředků. Motocykl byl kradený a byl vrácen zpět majiteli. Za distribuci drog mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobodě. Obviněný je stíhán na svobodě. Kdo motocykl odcizil, vyšetřují nyní kriminalisté.

Drogu poskytl kolegovi, který mu ji přinesl od dealera
Psychotropní látku pervitin poskytl svému kolegovi v zaměstnání za to, že mu ji přinesl od dealera, se kterým se předem domluvil. Vyšetřovatel ho za to obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. K poskytnutí látky došlo v jedné mostecké restauraci, kde oba muži pracovali. Mostečan ve věku 38 let je stíhán na svobodě.

Na balkoně si pěstoval marihuanu, prý pro svoji potřebu
Mostečtí kriminalisté prověřovali podezření na pěstování marihuany v bytě v ulici Bohuslava Vrbenského. Na základě příkazu okresního soudu byla v bytě provedena domovní prohlídka. Policisté na balkoně objevili čtyři kusy vzrostlých rostlin konopí, dále plastový sáček s rostlinným materiálem, sáček s neznámou látkou a váhu. Zajištěný materiál byl zaslán k odbornému zkoumání na odbor kriminalistické techniky a expertiz. Rozborem byla v zajištěném rostlinném materiálu prokázána přítomnost THC látky. Policie na základě výsledku šetření 28letého muže z Mostu obvinila z přečinu nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Zdroj: Ludmila Světláková, Policie ČR Most, 3. listopadu