„Chtělo by to lepší hřiště pro děti. Vím, že staré prolézačky chce město rušit a postavit nová, centrální hřiště. Přimlouvám se ale za to, aby byla oplocená a hlídaná,“ sdělila Soňa Mikešová.

„Změnit lze určitě hodně věcí. Podle mého názoru je ale třeba investovat hlavně do řešení problémů s nepřizpůsobivými občany,“ uvedla Anna Zemanová.
„Vzniká už druhá generace nepřizpůsobivých obyvatel a ani ta nebude nikdy pracovat. Nejen v Litvínově, ale také v Mostě vzniká obrovský problém, který se projeví zvýšenou kriminalitou,“ prohlásil obyvatel sídliště Liščí Vrch (sedmistovky), který si nepřál být jmenován. Na stejném sídlišti obyvatelé upozorňují na nedostatek místa pro zaparkování aut. „Je to tady už neúnosné a nic se s tím neděje. Místa, kde by mohlo vzniknout parkoviště, by se tady našla,“ sdělil jeden z řidičů. Auta na přeplněném sídlišti brání chodcům ve výhledu na přechodech pro chodce a blokují rodinám s dětmi cestu do školky a školy.

Radnice už na tom pracuje. Chystá rozšíření parkovacích míst v přetížené „sedmistovkové“ ulici J. Kříže. Stále platí strategický plán, že parkování by řešily hlavně parkovací domy. Město stále hledá soukromého investora, který by se na projektu podílel.

Řidičům má pomoci chystané parkoviště pro 300 aut u křižovatky pod hřbitovem (ul. Halase – Žatecká) a úprava třídy Budovatelů.

Radnice chce veřejnost nadále zapojovat do přípravy některých investic. Jedná se například o záměr stavebních úprav ulice J. Skupy, který nedávno prošel veřejným projednáváním. Radnice v pondělí vyhlásila anketu pro obyvatele „Skupovky“. Lidé mají v anketním lístku zaškrtnout varianty, které by upřednostnili, nebo doplnit vlastní návrh.