Pondělí 13. června

V Litvínově začne v 17 hodin veřejná diskuze k soutěži o návrh na výstavbu mostu přes ulici Mezibořská. Diskuze se koná v aule budovy bakalářských studií Scholy Humanitas za plaveckým bazénem. Lidé mají možnost vyslat svého zástupce do poroty, která bude vybírat vítězný návrh podoby mostu.

Na 1. náměstí v Mostě začne ve 14.50 hodin přímý TV přenos fotbalového utkání ČR – Španělsko. Na velké obrazovce na radnici se bude z evropského šampionátu ve Franci vysílat i další zápas ČR – Chorvatsko, v pátek 17. června od 18 hodin.

Úterý 14. června

Policie zveřejní výsledky vyšetřování loňského srpnového výbuchu v litvínovské chemičce. Závěry kriminalistů oznámí vyšetřovatel případu Jiří Vopravil. „Tiskového brífinku se také zúčastní zástupce Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje," sdělila mluvčí policie Alena Bartošová. Brífink bude na krajském policejním ředitelství v Ústí nad Labem.

V 9 hodin začne u radnice v Mostě Miniveletrh cestovního ruchu 2016. Potrvá do 17 hodin. Zástupci řady měst a organizací nabídnou lidem tipy na výlety a pobyty.

Od 16 do 18 hodin potrvá komentovaná přírodovědná exkurze v okolí mosteckých Rudolic a vrchu Špičák. Sraz veřejnosti s průvodcem je na železničním nádraží v Mostě. Akci o poznávání fauny a flory pořádá Oblastní muzeum v Mostě.

Čtvrtek 16. června

V budově Vysoké školy finanční a správní v Mostě bude slavnostní ukončení akademického roku Univerzity 3. věku. Studující senioři obdrží osvědčení.

V Oblastním muzeu v Mostě začne v 17 hodin nová výstava s názvem Malý velcí zabijáci - pohled do světě mravenců a pavouků. Výstava potrvá do 25. září. Muzeum vystaví makrofotografie i živé pavouky, návštěvníci uvidí i pohled do skutečného mraveniště. Autorem výstavy je Pavel Krásenský.

Pátek 17. června

Spanilou jízdou závodních aut mosteckými ulicemi od 17 hodin a následnou zábavou na 1. náměstí do 18.30 hodin začnou oslavy 33. výročí vzniku autodromu, které v závodním areálu potrvají do neděle 19. června.

Víkend

V sobotu 18. června v 10 hodin začne na hradě Hněvín a v jeho okolí celodenní tradiční veselice Den magistra Edwarda Kelleyho s jarmarkem, divadlem, koncerty, kouzelnickou show, sokolníky, kejklíři, šermíři a soutěžemi.

V Hoře Svaté Kateřiny budou v sobotu Kateřinské trhy se soutěžemi a lidovou zábavou. Hlavní program začne v 9.30 hodin a potrvá do večera.