Co nás čeká v tomto týdnu: obří slavnost, hlasování o demolicích, nová tramvaj
Mostecko - Bude to rušný týden. Nejvíc velkých akcí vypukne v sobotu. Tisíce lidí zamíří k mosteckému kostelu, další zamíří do dopravního podniku. A nejen to. Nabízíme přehled očekávaných událostí.
Úterý 6. září
Nová Ves v Horách
Zasedání Zastupitelstva obce Nová Ves v Horách. Začne v 17 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu. Z programu: pořádání závodů do vrchu, prodeje pozemků, změny v rozpočtu, diskuse.
Středa 7. září
Most
Divadelní Vinobraní, před městským divadlem (9. ročník). Slavnostní zahájení druhé poloviny divadelní sezony 2016. Koncerty a křest Divadelního vína. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do foyer divadla. Program: 15.00 Nedloubej se v nose, 15.30 sborový zpěv, 16.00 Jan Beneš a Tomáš Alferi – klavírní duo, 16.30 křest Divadelního vína, 16.40 písně z Noci na Karlštejně, 17.00 Krušnohorská dudácká kapela.
Hotel Cascade, Taneční večer pro seniory, od 16 hodin, zahraje kapela Pomezí.
Čtvrtek 8. září
Most
Autodrom Most, LE MOST – šestihodinové automobilové vytrvalostní závody amatérů. Účastníci nepotřebují licenci závodního jezdce, akce je finančně dostupná i méně movitým jednotlivcům a týmům. Piloti se ve vozech střídají podle zakoupeného času. Vzhledem k délce závodu jezdci i diváci zažijí také tankování, výměnu pneumatik či změny v nastavení vozu. Závodníkům je k dispozici catering, zázemí v depu, onboard video, časomíra nebo telemetrie. Pořadatelem a promotérem akce je brněnská společnost Auto Rallye Cross (ARC).
Městské divadlo Most, představení Ani spolu, ani bez sebe, od 19.00 hodin. Jejich byty dělí jen pár metrů společné chodby, ovšem oni dva jako by žili každý na jiné planetě. Ona - renomovaná psycholožka, on - manažer marketingu. Shodnout se dokážou jen na jediném: že toho druhého prostě nemůžou vystát. Jenže pod každodenními slovními přestřelkami a dohady prosvítá cit, který si oba dva zprvu odmítají přiznat. Hrají: Jana Paulová, David Suchařípa. Uvádí: Divadlo Kalich, Praha.
Litvínov
Zasedání městského zastupitelstva, od 15 hodin, sál Schola Humanitas. Politici projednají zadávací dokumentaci k veřejné zakázce na demolici šesti ubytoven v ulici U Bílého sloupu.
Attic rock Litvínov, koncert Vargas Blues Band, od 20.00 hodin. Španělsko–argentinská blues rocková skupina Vargas Blues Band se špičkovým kytaristou Javierem Vargasem – letitým spoluhráčem Carlose Santany, který v sobě snoubí vlivy rocku, soulu, flamenca a latiny. Vargas Blues Band pravidelně hraje na proslulých světových a evropských festivalech jako například Montreaux Jazz Festival, Pop Korn Festiva, The Great British R&B Festival, Antwerp R& B Festival, a pořádá turné po Španělsku, Francii, Itálii, Portugalsku a Argentině, vždy s obrovským úspěchem, splňuje požadavky všech posluchačů.
Sobota 10. září
Most
Mostecká slavnost, od 12 hodin do půlnoci, u přesunutého kostela. Akce začne ve 12 hodin slavnostním průvodem dechových kapel, mažoretek, sportovních klubů a veřejnosti z 1. náměstí směrem ke kostelu. Lze se obléci do oblečení v barvách města - modrá a bílá, nebo do kostýmů z doby Karla IV. U kostela budou tři podia, stánky, lunapark, sport zóna a další atrakce.
Loňská slavnost. Video: Deník
Mapka letošní slavnosti. Zdroj: Město Most
Program - Hlavní scéna: 13:00-14:00 Děda Mládek Illegal Band, 14:45-15:45 Sebastian, 16:30-17:30 Atmo music, 18:15-19:15 Eddie Stoilow, 20:00-21:00 No name, 21:45-23:15 Tři sestry, Druhá scéna: 13:00-13:50 Žižkovanka Petra Soviče, 14:30-15:20 Big Band Zdenka Tőlga, 16:00-16:50 Roo (Meppel), 17:30-18:20 Veselí muzikanti z Podkrušnohoří, 19:00-19:50 Josef Laufer, Třetí scéna: 14:00-14:40 No Brakes, 15:15-15:55 Deviant, 16:30-17:10 Bez cenzury, 17:45-18:25 Noire Volters, 19:00-19:45 Old Anchored Stuff (DE), 20:15-21:00 Obscurity Truth (DE).
Den otevřených dveří v Dopravním podniku měst Mostu a Litvínova, od 9 do 12 hodin. Podnik představí i novou tramvaj. Více ZDE.
Zdroj: DPmML
Vernisáž výstavy Malováno na uhlí, Městská knihovna Most, od 10 hodin. Ve všech čtyřech výstavních síních městské knihovny bude vystavena stovka obrazů a padesát výtvarných fotografií s tematikou dobývání uhlí. Obrazy od čtyřicítky malířů jsou z let 1947–2007, fotografie Josefa Sudka z let 1957-1962, fotky dalších fotografů 1975-2015.
Výstava, kterou připravilo statutární město Most, společnost Vršanská uhelná, Spolek severočeských havířů a Městská knihovna Most s akademickou malířkou Helenou Ambrosovou, se koná v rámci letošní Mostecké slavnosti. Na vernisáž přijede i Václav Cílek, známý geolog a klimatolog. Výstava bude přístupná v běžné provozní době knihovny PO, ÚT, ČT, PÁ od 10:00 do 18:00, SO 9:00 - 12:00.
Divadlo rozmanitostí Most, pohádka Tři čuníci nezbedníci, od 10 hodin.
Litvínov
Docela velké divadlo, Loupežník Rumcajs, od 16 hodin, slavná pohádka Václava Čtvrtka o jičínském ševci a jeho přátelích.
Mariánské Radčice
Sportovní odpoledne pro seniory, od 14 hodin na hřišti u kulturního domu. Odpoledne plné zábavy při netradičních zábavných a sportovních disciplínách.
Dnešní program kin
KOSMOS MAXI MOST
OBR DOBR, 5. září, od 17.30 hodin, Dobrodružný, USA/VB/Kan., vstupné 110 Kč
SMRT VE TMĚ, 5. září, od 20.00 hodin, Horor, USA, vstupné 120 Kč
KOSMOS MIDI
PSÍ SRDCE, 5. září, od 19.00 hodin, Dokument, USA/Fr., vstupné 90 Kč
KINO CITADELA LITVÍNOV
KROTITELÉ DUCHŮ, 5. září, od 19.30 hodin, Komedie, USA, vstupné 105/130 Kč