O plaveckém bazénu, respektive o jeho budoucnosti, se ve městě mluví už několik let. Objekt v Ruské ulici pomalu ale jistě dosluhuje. Politici musejí zvolit, jak dál postupovat.

Existují čtyři varianty řešení. Jednou z nich je jen oprava toho nejnutnějšího. Radní jsou pro možnost opravy, jejíž součástí je také zřízení několika nových lákadel pro návštěvníky. Například doplnění haly vířivkou. „Vybrali jsme tuto variantu zejména z finančního hlediska. Z tohoto úhlu pohledu je lepší spokojit se s touto verzí," uvedla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Ve hře jsou totiž také možnosti mít plaveckou halu na Koldomě v areálu koupaliště. Podle propočtů by tyto varianty mohly vyjít až na dvě stě milionů korun. „Odborníci, kteří se propočty zabývali, se shodli, že bychom měli i na tuto variantu. My ale chceme ve městě dělat i něco jiného, třeba opravovat komunikace, proto jsme se přiklonili k variantě, k jaké jsme se přiklonili," doplnila Kamila Bláhová s tím, že město se bude v každém případě pokoušet získat dotace.

Zastupitelé jednali o osudu bazénu už v loňském roce. Tehdy ovšem tento bod nakonec stáhli z jednání s tím, že potřebují více času na prostudování celé záležitosti. Tentokráte už lze vzhledem ke stavu objektu očekávat, že nějaké rozhodnutí padne.

Až na základě postoje zastupitelů bude stanoven časový harmonogram. „Zatím nemůžeme být konkrétní, bude záležet na vybrané variantě. Je každopádně potřeba rychle rozhodnout," doplnil místostarosta Milan Šťovíček.

Varianty řešení plaveckého bazénu:1. varianta: Prostá oprava současné plavecké haly (oprava střešního a obvodového pláště, opravy vnitřních částí objektu a úpravy pro bezbariérové užívání stavby, rekonstrukce stávající bazénové technologie). Předpokládané náklady: 80,5 milionu
2. varianta: Oprava současné haly + umístění nových lákadel (doplnění bazénové haly vířivkou, zřízení dětského plaveckého koutku, zmenšení hluboké části bazénové haly). Předpokládané náklady: 100,5 milionu.
3. varianta: Umístění nové plavecké haly v areálu koupaliště na Koldomě na místě stávajícího provozního objektu koupaliště. Předpokládané náklady: 200,3 milionu.
4. varianta: Umístění plavecké haly na Koldomě v takzvané minimalistické verzi (chyběl by rekreační bazén nebo vířivka). Předpokládané náklady: 184,3 milionu.