Nejen řidičům, ale i zlodějíčkům, rváčům, záškolákům a dětským kuřákům vstoupí do cesty civilní ženská ochranka. Experiment, který má chránit děti před bezprávím, začal tento týden v Mostě.

První členka školní dohledové služby mostecké městské policie začala střežit bezpečí dětí uvnitř 8. ZŠ. „Zaměřím se i na kuřáky. Doufám, že nebudou dělat problémy,“ říká Iveta Kafková, která převzala svůj školní rajón. Ráno nejprve pohlídá přechody, pak projde školu a areál. Dopoledne se do služby vrátí. S dozorem skončí ve dvě hodiny odpoledne.

„Chceme s městskou policií spolupracovat. Její dohledová služba bude pomáhat řešit věci i uvnitř budovy,“ říká ředitel školy Roman Ziegler.

Možná už od 1. května se zvýší počet členek dohledové služby z deseti na patnáct. Deníku to řekl Oldřich Malý, ředitel Úřadu práce v Mostě.

Pokud městská policie zaměstná v dohledové službě patnáct žen najednou, dokáže vyhovět všem základním školám v Mostě. „To by bylo ideální,“ řekl Deníku Luboš Trojna, mluvčí městské policie, která službu vymyslela a prosazuje její rozšíření.

Více čtěte v úterním tištěném vydání Mosteckého deníku.