Představte si, že se v naší současnosti probudí v berlínském parku Adolf Hitler. Pochopitelně za velkého zájmu všech kolemjdoucích. Jak na něj budou lidé reagovat? A jak bude reagovat na náš současný svět on? Jak se zachovají média?

Foto z představení La strada v Divadle na Vinohradech.
Pražský komorní balet míří do Mostu. Nedělní galavečer s La Strada

Na tyto otázky se snaží svým románem z roku 2011 odpovědět německý spisovatel Timur Vermes. Jeho kniha se stala světovým bestsellerem a vzbudila zájem mnoha divadelních tvůrců. V pražském divadle Na Jezerce se dramatizace a režie chopil Matěj Balcar. Do hlavní role obsadil Ondřeje Kavana, který byl za svůj výkon v roce 2017 nominován na Cenu Thálie.

Hitler se probouzí v Litvínově. Aktuální mrazivá satira míří do CitadelyHitler se probouzí v Litvínově. Aktuální mrazivá satira míří do CitadelyZdroj: Deník/Martin Vokurka

Vstupenky v cenovém rozpětí 430 a 460 korun jsou k zakoupení v pokladně Citadely nebo v síti TICKETPORTAL, s možností rezervace online na webových stránkách www.citadela-litvinov.cz nebo telefonicky na čísle 476 111 487. Délka představení je 120 minut včetně přestávky.

Mohlo by vás zajímat: Je rozhodnuto. Začne přestavba Repre v Mostě. Už poklepali základní kámen

Zdroj: Martin Vokurka