Pestrobarevné louky poskytnou své bohatství klientům obecně prospěšné společnosti, kteří na rekultivovaných územích těžebních společností ze skupiny Sev.en mohou nejen sbírat vše potřebné pro svou voňavou rukodělnou výrobu, ale také relaxovat uprostřed květinové krajiny.

„Slatinická výsypka je příkladem úspěšné rekultivace. Místem, kde se dříve těžilo uhlí, ale které se plně vrátilo přírodě. Dnes je tu nejen les, ale také kvetoucí louka. Bývalý lom by tu nikdo nehledal,“ popisuje úspěšnou proměnu krajiny mluvčí mluvčí skupiny Sev.en Česká energie Eva Minaříková.

Sběr květů, které rostou na místech, kde se dříve těžilo uhlí. Zdroj: Eva MaříkováSběr květů, které rostou na místech, kde se dříve těžilo uhlí. Zdroj: Eva MaříkováZdroj: Deník/Martin Vokurka

Díky společnému projektu s Energií O.p.s. se může prohloubit povědomí veřejnosti o kráse a rozmanitosti přírody na rekultivacích. Znamená ale i í smysluplnou aktivitu pro osoby se zdravotním postižením, které jsou zaměstnány v chráněných dílnách.

„Sběr vlčích máků a dalších květin pro výrobu našich mýdel nejenže je skvělým příkladem ekologické obnovy, ale také poskytuje našim klientům jedinečnou příležitost trávit čas v přírodě a načerpat pozitivní enrgii,“ dodává ředitelka Energie O.p.s. Šárka Švejkarová.

Mohlo by vás zajímat: Víkend na Mostecku: Dračí lodě, Noc kostelů nebo spanilá jízda veteránů

Zdroj: Martin Vokurka