Rekreační areál Benedikt bude mít v příštím roce vážného konkurenta – jezerní zónu Matylda. Ta bude lépe přístupnější, než je teď. Kritizovaná křižovatka pro novou silnici k jezeru už stojí. Na stavbu parkoviště pro sto aut vyhlásila radnice veřejnou soutěž a výstavba chodníku ze soušské ulice Tvrzova k Matyldě může začít, jakmile se oteplí.

Město, které chodník postaví, již získalo stavební povolení i na umístění veřejného osvětlení podél cesty. Ta by měla být hotova do 30. června příštího roku. To je doba, kdy začne koupací sezóna.

Chodník povede vedle nové silnice, která naváže na nedávno postavenou okružní křižovatku v ulici Tvrzova.
Křižovatka a silnice jsou stavbami státního Ředitelství silnic a dálnic. Radní na podzim křižovatku kritizovali – vadilo jim, že se větší auta na okruhu téměř nevytočí – a žádali v dopise její úpravu.

Odpověď radním již přišla: křižovatka je podle dodavatele stavby v pořádku a vyhovuje normám. Radní trvají na tom, že po křižovatce se špatně jezdí, ale vyjádření odborníků respektují.

„Bohužel, už s tím nic neuděláme,“ řekl primátor Vlastimil Vozka (SMM). Radní alespoň uvítali, že firma zaasfaltovala schod mezi dlažebními kostkami u středového ostrůvku a vozovkou, aby si auta mohla pomoci při pomalém objíždění nájezdem na kostky.

Diskuse se vedla i o chodníku. Ještě do konce minulého týdne nebylo jasné, zda začne u křižovatky. Existoval totiž návrh, že pěší cesta na Matyldu bude delší a začne se stavět až od vjezdu na autodrom.

Budou v příštím roce peníze i na opravy ostatních chodníků ve městě? Vedení města říká, že ano. Vyčlenilo na to dvacet milionů korun. „Naplánovali jsme již akce za patnáct milionů korun, aby opravy začaly co nejdříve,“ uvedl ekonomický náměstek Luboš Pitín (SMM).

K opravám chodníků vyzval i opoziční zastupitel Karel Novotný (ČSSD). Podle něj by mělo vedení města více tlačit i na vlastníky pozemků na veřejných prostranstvích. Novotný, který je ředitelem mosteckého Prioru, přiznává, že i jemu vadí zničená dlažba na ploše před Priorem. „Vozíčkáři se tam nemohou dostat, přestože je to rovina,“ uvedl. Vozka souhlasí. „Je to terčem kritiky občanů,“ sdělil.

Chodník před Priorem patří i s obchodním domem soukromé firmě Le cygne sportif, se kterou se město zatím nedohodlo ani na řešení rekonstrukce Repre. Majetky firmy totiž zasahují až do konstrukce Repre.