Při dvouhodinové debatě zazněla řada připomínek. Týkaly se například častého pohybu narkomanů a bezdomovců na nádraží a v jeho nejbližším okolí. Lidé zmiňovali také nepořádek u popelnic, lavičky v Zámeckém parku, které jsou podle nich prakticky neustále obsazené „závadovými" osobami, prodlužující se rekonstrukci Alešovy ulice nebo stav Pilařského rybníka. „Donutili jsme majitele, aby tam udělal nějaké prořezávky, víc ale udělat nemůžeme," řekla starostka Kamila Bláhová. Část debaty zabrala také Janáčkova ulice. Stav tamní komunikace považují obyvatelé lokality za neúnosný.

Starostka je ujistila, že je její oprava pro vedení města jednou z priorit. Tématem byl i stav hotelového domu a složení jeho nájemníků. „Víme, že vypadá hrozně. Na posledním jednání nám zástupce firmy CPI, které objekt patří, sdělil, že část domu by se měla přeměnit na menší byty, venkovní úpravy ale nezmiňoval," podotkla Bláhová.

Zastupitelé z ANO se s občany sešli podruhé. Poprvé se před několika měsíci setkali s lidmi z Osady. Příště, což by mělo být někdy na jaře, přijde na řadu Janov.