„Vyjednávání s odbory byla korektní a jsem rád, že se podařilo nalézt kompromis, který je přijatelný pro obě strany. Druhý rok po sobě tak všem zaměstnancům přidáme 1000 Kč do základního platu a vyplatíme navíc jednorázovou odměnu 5000 Kč," dodal generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Andrzej Modrzejewski.

Nová kolektivní smlouva pro společnost Česká rafinérská a dodatek ke kolektivní smlouvě pro společnost Unipetrol RPA byly podepsány v úterý 13. prosince.

Před rokem odbory vyhlásily kvůli mzdám stávkovou pohotovost - více ZDE.

Podle Dudy kromě zvýšení mzdy a jednorázové odměny nová dohoda pro zaměstnance Unipetrol RPA znamená například zlepšení podmínek vyplácení bonusů nebo třeba zavedení příspěvku až 3 000 Kč ročně na pobyt dítěte zaměstnance na dětském táboře.

Společnost Unipetrol v České republice zaměstnává kolem 4500 zaměstnanců, jen v Ústeckém kraji je to 2 100 zaměstnanců. "V následujících deseti letech firma plánuje přijmout 500 nových zaměstnanců, zejména z řad absolventů," uvedl mluvčí.

Průměrná hrubá mzda ve společnosti Unipetrol RPA byla před rokem 38 627 korun. Jsou v ní zahrnutí všichni zaměstnanci bez jednatelů společnosti. Průměrná mzda v Ústeckém kraji ve třetím čtvrtletí činila 24 917 Kč korun, republikový průměr byl 27 220 korun.