Nikde jinde v regionu si lidé nebudou moci zabruslit tak brzy. „Na starém stadionu jsme nikdy tak brzy s veřejným bruslením nezačínali,“ uvedla Kateřina Stanislavová ze společnosti Kultura a sport Chomutov. Využívat ledové plochy mohou návštěvníci zimního stadionu každý víkend odpoledne od 14 do 15 hodin a večer od 19 do 20 hodin. Nová chomutovská hala stála 643 milionů, z nichž třetinu pokryla dotace z Evropské unie. Hala byla otevřena letos v květnu a už po jejím otevření si mohli lidé na ledě zabruslit.

V Mostě za měsíc

Na mosteckém zimním stadionu začne veřejné bruslení až v září. „První veřejné bruslení v tomto roce proběhne začátkem září, konkrétně pátého v 16 hodin odpoledne,“ prozradila Lucie Štaflová z mosteckého stadionu. V Litvínově budou první návštěvníci veřejného bruslení vpuštěni až v půlce září. „Termín prvního bruslení bude někdy v půlce září, jako každý rok. Ještě se uvidí, jaký termín město vybere,“ říká Miroslav Blažek z litvínovského zimního stadionu. V Litvínově se pro bruslení nevyužívá hlavní ledová plocha, ale spodní kluziště.

Pokud si chcete zajít ještě na in-line brusle, můžete v letním počasí vyrazit na okruh okolo Matyldy, Benediktu nebo na hipodrom. In-line bruslení v hale se využít na Mostecku nedá, areál netradičních sportů, kde bruslení probíhá, je nyní v rekonstrukci.

ČTK, Martina Němečková