Na první pohled připomíná bernardýna. Je to ale moskevský strážní pes, který je vyhlášený svou nesmírnou oddaností pánovi. Od neděle 14. února ho hledají jeho majitelé, kterým Argo v noci utekl ze zahrady v Blahuňově na Chomutovsku. Vběhl do silnice I/13 u odbočky na Místo, kde ho také srazilo auto. Od té doby po něm jeho páníčci pátrají.

Moskevský strážní pes Argo se ztratil majitelům v Blahuňově. Už týden po něm marně pátrají.„Zatím bohužel nic," lituje po více než týdnu snahy Pavlína Novotná. „Někdo ho viděl ležet vedle svodidel, prý vstal a odběhl ze silnice. Volal nám také řidič kamiónu s tím, že Argo šel podél silnice a kulhal. Pak prý běžel směrem do sadů. Prohledávali jsme nejen sad, ale i okolní les, kde nám bylo hlášeno, že byl naposledy vidět," stýská si majitelka. „Nenašli jsme ho, takže doufáme, že žije a je u někoho. Moc prosíme, jestli máte jakékoli informace, které by vedly k jeho nalezení, dejte nám vědět," prosí veřejnost.

Aby rodina zvýšila šance na nalezení, obrátila se hned na několik stran. „Oslovili jsme státní i městskou policii, útulky, veterináře, běží to na facebooku, kde to známí sdílejí. Objela jsem také obce, házela lístky do schránek a vylepila jeho fotky na sloupy," vyjmenovává žena, co dělají pro nalezení Arga. „Ten, komu se ho podaří najít, vyplatíme finanční odměnu pět tisíc korun," slibuje navíc majitelka.

Pes může být klidně i padesát kilometrů daleko. I když je zraněný, v šoku je schopen překonat velké vzdálenosti. Případný nálezce se ho nemusí bát. Jde prý o mírného a hodného psa. „Je to takový náš miláček. Miluje rohlíky," přidává majitelka zmínku o laskomině, na níž by bylo možné ho nalákat.

Kdo psa zahlédl, či má o něm jakékoli informace, může zavolat na telefonní čísla: 722 926 540 nebo 775 609 066. „Argo má brzy dovršit pět let. 31. března oslaví páté narozeniny a my si moc přejeme, aby je oslavil s námi doma. Je to náš člen rodiny," dodala paní Petra.