Také letos si čtenáři zazpívají se svým regionálním Deníkem oblíbené vánoční koledy. Sedmý ročník celostátní akce Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 13. prosince od 18 hodin.

close Česko zpívá koledy info Zdroj: Deník zoom_in V Mostě se na tento den chystá jedna podstatná změna. Ke zpívání koled se čtenáři a zájemci s redakcí Mosteckého deníku tentokrát sejdou na 1. náměstí v Mostě, kde se bude díky spolupráci se statutárním městem Most zpívat v rámci adventního programu.

Stejně jako v minulosti si všichni zazpívají tři známé koledy a o dalších dvou rozhodne hlasování. Trojice známých koled je Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma. Zpívání zakončí písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Loni se na Mostecku zpívalo na 17 místech.

Pojďte s námi zpívat

Zapojit se a zazpívat si je ve stejný čas spolu s námi mohou mateřinky, školy, domovy důchodců, mateřská centra a mnozí další. Stačí se zaregistrovat na webových stránkách denik.cz/cesko-zpiva-koledy, kde pak „rozsvítíme“ hvězdu na mapě České republiky.

Jako první se letos v regionu přihlásila obec Brandov, kde se bude zpívat v kostele sv. Michaela archanděla. Obec Nová Ves v Horách si opět zazpívá v parku naproti obecnímu úřadu. Koledy budou znít také v domově pro seniory ve Dvořákově ulici v Mostě a v domově a penzionu pro seniory ve Wolkerově ulici v Mostě. A přibývají další a další zájemci.

Zpěváci ze všech míst by se neměli při zpívání zapomenout vyfotit a foto zaslat na mail mostecky@denik.cz. Z došlých fotografií totiž vytvoříme celou stranu v tištěném vydání, kde se jistě mnozí najdou.

Česko zpívá koledy. Přidejte se k nám!

Tak jste zpívali koledy na Mostecku loni:

Fotogalerie: Takhle se na Mostecku zpívaly koledy

Fotogalerie: Česko zpívá koledy v mosteckém děkanském kostele

a tak u litvínovské Citadely rok předtím: 

Fotogalerie: Koledy se rozezněly i u parku naproti litvínovské Citadele