Zase si zazpíváme. Přidat se mohou všichni. Pojďte s námi prožít kousek vánoční pohody už v polovině prosince. Také letos se čtenáři Mosteckého deníku sejdou se svými regionálními novinami, aby si společně v předvánočním čase vychutnali atmosféru blížících se svátků a zazpívali si koledy. Zpívat se bude na různých místech Mostecka.

close Česko zpívá koledy info Zdroj: Deník zoom_in „Vždycky jsme zpívali, takže pro nás je to už tradice,“ řekla Helena Houšková z Městské správy sociálních služeb v Mostě. Její klienti z penzionů a domovů pro seniory zatím ani jednou při zpívání koled nechyběli. „Všichni se na to moc těší. Vánoční koledy pro ně mají určitou čarovnou moc,“ doplnila Houšková. „Zpívat bude i naše nejstarší obyvatelka, 102letá paní Svatošová,“ prozradila vedoucí Domova pro seniory ve Dvořákově ulici v Mostě Venuše Zaspalová.

Jako první se letos přihlásila obec Brandov. Tam se bude zpívat v kostele sv. Michaela archanděla. V Nové Vsi v Horách si lidé opět zazpívají v parku naproti obecnímu úřadu. Zpívat budou i litvínovští gymnazisté. Poprvé se přihlásilo město Lom. Dalším nováčkem je Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání v Mostě. Zatím se ke koledám hlásí z 12 míst.

Můžete se připojit

Ti, co se zatím nepřihlásili a chtějí se do akce zapojit, se mohou zaregistrovat na webu denik.cz, kde najdou registrační formulář.

Hlavní akce s Mosteckým deníkem se uskuteční na 1. náměstí v Mostě. „Přijďte, sejdeme se ve středu 13. prosince v 18 hodin,“ zve na již sedmé setkání redakce. Poprvé v historii se zpívání koled uskuteční jinde. Mostečané, kteří preferují setkání s redakcí, budou zpívat místo přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie, který se 2. prosince pro veřejnost kvůli opravám uzavře, na 1. náměstí v Mostě. Akce se uskuteční díky spolupráci s magistrátem v rámci adventního programu. Stejně jako v minulosti si všichni zazpívají tři známé koledy, a to Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán a Půjdem spolu do Betléma. Další dvě, Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce Valaši, vybrali čtenáři v anketě na internetu. Dobrovolně se může zpívat Rolničky, rolničky a zpívání zakončí písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Tak jste zpívali koledy na Mostecku loni:

Fotogalerie: Takhle se na Mostecku zpívaly koledy

Fotogalerie: Česko zpívá koledy v mosteckém děkanském kostele

a tak u litvínovské Citadely rok předtím: 

Fotogalerie: Koledy se rozezněly i u parku naproti litvínovské Citadele

| Video: Youtube

Česko zpívá koledy na gymnáziu v Litvínově (2014)  Zdroj: YouTube.com/Patrik Patricio