Centrum města se uzavře. Některá omezení platí od pátku. Pozor tedy na úpravy provozu v ulicích Dlouhá, Dubská, Kapelní, Krupská, Laubeho náměstí, Lázeňská, Mírové náměstí, náměstí Svobody, Papírová, Rooseveltova, U Bílinské brány, U Divadla, U Zámku, Zámecké náměstí) a nařízení objížďky (ul. Bystřanská, Plynárenská, Pražská, Mlýnská, Laubeho náměstí). Respektujte značky a také pokyny policistů. V sobotu budou u vjezdů do uzavřeného centra města informační stánky.

Pro parkování můžete využít horního parkoviště v Galerii, s vjezdem od Alejní ulice, k dispozici s upraveným režimem bude také podzemní parkoviště ve Fontáně, s řízeným příjezdem od divadla.

Nejlepší bude do centra dění dojet autobusy a trolejbusy MHD, která na sobotní večer po skončení ohňostroje bude posílena.

Pro parkování můžete využít prostor u stadionu, odkud to máte deset minut pěšky do centra města. K dispozici jsou také boční uličky u příjezdových cest.

PROGRAM

862. ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZONY V TEPLICÍCH
28. - 29. 5. 2016

SCÉNA NA PTAČÍCH SCHODECH

Sobota 28. 5.

13.00 BAROCK Barokní a rockové hity
Úžasné propojení rockové muziky se světem barokních velikánů, drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců ve skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend, jako jsou například QUEEN, či AC/DC.
http://globart.cz/cs/projekty/aktualni-projekty/barock-barokni-a-rockove-hity

14.30 BLACK TIGER
Olomoucko-bruntálská kapela hrající melodický hardrock má za sebou řadu úspěšných koncertů jak v ČR, tak v cizině, kde vystupovala jako předkapela řady zahraničních interpretů hrajících melodický rock, např. PRETTY MAIDS, HOUSE OF LORDS, MICHAEL SCHENKER GROUP …
http://www.blacktigerband.com

16.00 WOLFARIAN
Lehce středověké melodie kapely z Brna jsou poskládány, mimo jiné z medového zvuku houslí a tónů fléten. Texty jsou pojetím historie, vikingů, pohanských božstev a bitev. Symphonic-folk metalovou bandu vedou dva kontrastní hlasy, hrubý mužský growl a něžný ženský zpěv.
http://bandzone.cz/wolfarian

17.30 WISHMASTERS
Česká symphonic-metalová kapela vzniklá původně jako NIGHTWISH tribute band v r. 2007, se po období názorového formování, začala věnovat autorské tvorbě a v r. 2014 vydala své debutové album BEATRICE, jež sklidilo velmi pozitivní recenze. /např. časopis Spark mu udělil 5,5 bodů ze 6/.
http://www.wishmasters.cz

19.00 CITRON s LÁĎOU KŘÍŽKEM a TANJOU
Nejzásadnější informace a největší senzace loňského rockového dění v Česku - legendární LÁĎA KŘÍŽEK je zpět v CITRONU a s ním zpěvačka TANJA a nové EP REBELIE REBELŮ! Ocelové srdce CITRONU opět tluče!
www.citron-group.cz

21.15 BUTY
Návrat známé skupiny v čele s RADKEM PASTRŇÁKEM, v jejíž hudbě se mísí množství hudebních stylů - rocku, folkloru, různých etnik, country, jazzu a reggae, s nápaditými a vtipnými texty – zkrátka world-music.
http://www.buty.cz

Neděle 29. 5.

13.00 KRAUSBERRY
Blues-rocková skupina založená zpěvákem MARTINEM KRAUSEM v roce 1984 poté, co opustil skupinu Bluesberry. V roce 1991 se členové Krausberry rozešli, ale po pěti letech se skupina znovu zformovala a vydala své nejúspěšnější album.
http://www.krausberry.cz/

14.30 FLERET
Fleret se ZDEŇKEM „HRACHEM", HRACHOVÝM, jednoznačně patří mezi legendy naší hudební scény. Bardi českého folk-rocku svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví fanoušky moravskými písněmi v rockovém hávu. Patnáct alb a 180 písniček, z nichž nejedna již zlidověla!
http://www.fleretmusic.cz

Miro Šmajda v Hranicích

16.00 MIRO ŠMAJDA & TERRAPIE
Česká kapela TERRAPIE se slovenským frontmanem MIREM ŠMAJDOU, slibuje svěží vítr, rozmanitost, tvrdost, silné melodie i texty a hlavně velkou porci pozitivní energie! www.mirosmajda.com

17.30 MOTORBAND s KAMILEM STŘIHAVKOU j. h.
Koncert na počest 30 let vzniku kapely, která prošla různými změnami, ale stále se zakládajícím Liborem Matejčíkem, nyní i s talentovaným zpěvákem Luďkem Struhařem (ex-Vindex) a Kamilem Střihavkou, jako hostem. Nový promo maxisingl a očekávané albu na podzim 2016!
http://www.motorband.cz

20.00 DAN BÁRTA se skupinou ALICE
Jedna z nejzásadnějších českých rockových kapel 90. let ALICE se vydává v roce 2016 na turné v původní sestavě s Danem Bártou. Neopakovatelný vzpomínkový koncert je oslavou 25. výročí vzniku skupiny.
https://www.facebook.com/alicedvacetpet


SCÉNA ZA DOMEM KULTURY

Sobota 28. 5.

13.30 LUCIE REVIVAL
Skupina vznikla na jaře 2005 a byla ve své době prvním a jediným revivalem nejslavnější české polistopadové kapely, LUCIE.
http://www.lucierevival.cz

Zpěvačka Tonya Graves.

15.00 TONYA GRAVES
Sólový projekt Tonyi Graves, americké zpěvačky, žijící v České republice, známé svým nezaměnitelným hlasem a také tím, že je jednou z frontmanů kapely MONKEY BUSINESS.
https://www.facebook.com/tonyagravesfanpage

16.30 METALLICA REVIVAL CZ
Revival americké heavy-metalové skupiny, kladoucí důraz na kvalitu zpěvu i zvuk kytar, v trochu nezvyklé, pětičlenné sestavě.
http://www.revival-metallica.freepage.cz

18.00 TRABAND
A další skupina hrající world music. Vysloužila si mnoho přívlastků jako např. "lehká rocková", "country - punk" nebo třeba "dvoutaktní rock".
http://bandzone.cz/kapelatraband

19.30 SUPPORT LESBIENS
Česká pop-rocková skupina a jedna z našich nejúspěšnějších kapel svoji hudební dráhu započala již v roce 1992.
http://www.supportlesbiens.cz

21.15 VÁCLAV NECKÁŘ SE SKUPINOU BACILY „ MEZI SVÝMI"
Oblíbený český popový zpěvák a filmový herec Václav Neckář, který je s Teplicemi úzce spjat, a kterého není třeba více představovat, vystoupí s kapelou svého bratra, Jana Neckáře.
http://www.vaclavneckar.cz/

Neděle 29. 5.

13.30 MICHAL TUČNÝ REVIVAL Plzeň
Skupina vychází z tvorby pěveckého fenoména 20. století nejen české, ale i evropské country music, báječného Michala Tučného.
http://www.michaltucnyrevivalplzen.cz

15.00 KAREL KAHOVEC A GEORGE & BEATOVENS
Pěvecká hvězda 60. let, Karel Kahovec, známý interpretacemi písní Petra Nováka.
http://www.karelkahovec.cz/

16.30 ŽALMAN & SPOL.
Folková kapela založena legendou českého folku, Pavlem Žalmanem Lohonkou.
http://www.zalman.cz

18.00 ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA
Bluegrassová skupina, kterou založili ji v roce 1991 textař, zpěvák a kytarista Robert Křesťan a banjista Luboš Malina.
http://www.druhatrava.cz

19.30 PETR BENDE & BAND
Finalista soutěže Česko hledá SuperStar se svým pětičlenným týmem muzikantů.
http://www.petrbende.cz/cze

SCÉNA NA ZÁMKU

Sobota 28. 5.

13.00 JEŽKOVY STOPY
Mladý a energický swingový orchestr, zabývající se předválečnou a válečnou českou swingovou hudbou.
http://jezkovystopy.cz

15.00 UŽ JSME DOMA
Nejpopulárnější kapela druhé generace českého alternativního rocku slaví v Teplicích, kde vznikla, třicet let od svého založení.
www.uzjsmedoma.cz

Oldřich Kaiser na Pospolifestu v Žatci
17.00 DÁŠA VOKATÁ & OLDŘICH KAISER
Zhudebněné básně a písně Dáši Vokaté a Martina Jirouse. Legendární undergroundová písničkářka našla uměleckou inspiraci v populárním herci a jako kdysi s básníkem Magorem, dnes s OLDŘICHEM Kaiserem vytváří stejně nerozlučnou dvojici.
www.dasavokata.webnode.cz

19.00 NAVOSTRO
Česko-skotsko-americká kapela, která ve své tvorbě čerpá inspiraci především v keltské hudbě a to především skotské, irské, americké a v neposlední řadě i české. Skotská rocková skupina ze Štětí hraje zásadně v kiltech opravdu „navostro vostrou", melodickou rockovou hudbu, inspirovanou tradičními keltskými vlivy.
www.navostro.cz

21.00 LENKA DUSILOVÁ & BAROMANTIKA
Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl v jednom ze svých projektů, v němž se úspěšně stírají hranice mezi rockem, popem a jazzem.
http://www.baromantika.cz

Neděle 29. 5.

13:00 BIG BAND JULIUSE BAROŠE
Julius Baroš je českým jazzovým trumpetistou, spolupracujícím s Pražským big bandem, Big bandem ND, ČTV a dalšími. Jazzové a swingové standardy, taneční a populární hudba - nápaditá melodická hra Juliuse Baroše snese srovnání s takovými velikány moderního jazzu, jako byli trumpetisté Freddy Hubbard, Clifford Brown i Miles Davis.
https://goout.cz/cs/muzikanti/julius-baros/hgf

15:00 POLETÍME?
Originál banjo punk future jazz kántry v turbošansonovém duchu. Žádné zvuky nástrojů co neexistují, žádné texty o věcech, co se nestaly, anebo nikdy nestanou.
www.poletime.info

17:00 KVĚTY
Alternative – experimental. Pod vedením Martina E. Kyšperského, všestranného muzikanta, skladatele, textaře a zpěváka, na jehož výslovnost a způsob projevu je i po letech nutné si s každým poslechem zvykat, patří brněnské Květy v současnosti k nejpopulárnějším českým kapelám.
www.kapelakvety.cz

19:00 SVATOPLUK & SVÁŤA KARÁSEK
Písně evangelického duchovního SVATOPLUKA KARÁSKA v rockovém hávu. Písně známé v akustickém podání, zahraje kapela Svatopluk. Elektrická kytara, baskytara a bicí potvrzují, že Karáskovy spirituály jsou vlastně pořádný bigbít.
http://www.guerilla.cz/?s=cd&ss=about&id=128

SCÉNA NA NÁMĚSTÍ SVOBODY

Sobota 28. 5.

9:30 B. B. FLINK
Ústecká skupina muzikantů, kteří hrají pro radost písničky svého bigbeatového mládí.
https://www.facebook.com/bbflink

11:30 NORMAL + MELODICA
Netradiční vystoupení teplické rockové kapely a dětského rockového sboru s Bíliny.
www.normal5.webnode.cz

13:15 MONOKL
Ústecká country a bluegrassová kapela vystoupí se svým autorským koncertním programem. Kapela je známá i z úspěšných letních koncertů v Šanovské mušli.
https://www.facebook.com/monoklband/

14:45 CARPATIA CASTLE
Mostecká kapela hrající gothic rock zaujme nejen dobrou hudbou, ale zajisté i svými nápaditými kostýmy.
www.carpatiacastle.cz

16:15 BÁRY
Ženský trojhlasý vokál doprovázený akustickými nástroji - to je děčínská, výhradně dívčí kapela, hrající převážně country - bluegrass.
www.kapelabary.cz

17:45 RAIN
Pětičlenná kapela hrající melodický rock crossover.
www.bandzone.cz/rain

19:30 RADEK MOLNÁR a JOSEF DANČ BAND
Mladý zpěvák známý ze Superstar ve spojení se skvělou teplickou kapelou.
www.bandzone.cz/radekmolnar

Sabina Křováková.
21:00 SABINA KŘOVÁKOVÁ s kapelou
Nadějná mladá zpěvačka - vítězka Superstar 2013. Vydává nové album Sirkama a v poslední době se objevuje nejen na koncertech, ale můžeme ji vidět i v hudebních televizích.
www.sabinakrovakova.cz

Neděle 29. 5.

11:30 ZERO ZERO
Punk rocková kapela vznikla v roce 2000. Po několikaletém koncertování došel dech a nastala tříletá pauza. Od podzimu 2011 již opět koncertují v plné síle.
www.bandzone.cz/zerozero

13:00 OVEČKY A OSTATNÍ
Pseudo antipopová formace z Mostu hrající pod taktovkou mistra - pana Paneše.
www.bandzone.cz/oveckyaostatni

14:30 SORRY HOLKA
Tříčlenná indie rocková kapela z Teplic. Jejich tvorba je ovlivněná především Pixies, Dinosaur jr., Sonic youth a Nirvanou. Jejich muzika obsahuje kořeny grunge, indie, garage, shoegaze a punk. Kapela aktivně koncertuje od června 2015 a hraje pouze vlastní tvorbu s českými texty.
www.bandzone.cz/sorryholka?at=info

16:00 WAN MEN SONK
Litvínovská rocková kapela, která spolu hraje už 11 let. Kapela kombinuje rockové rifty s pinky rytmikou a občasnými improvizemi.
www.wanmen.com

17:30 MARTIN KETNER and TROUBLE HEROES
Skvělý bluesrockový muzikant, kterého dobře znají i v zahraničí, se teplickému obecenstvu představí se svojí kapelou.
www.martinketner.com

19:00 RECYCLER ZZ TOP
Notoricky známé písničky ještě známější dvojice v revivalovém podání.
www.bandzone.cz/zztoprecycler72376

MUŠLE – ŠANOVSKÝ PARK

Sobota 28. 5.

14:00 BIG BAND TEPLICKÉ KONZERVATOŘE
Orchestr ZUŠ Teplice vznikl v září 2008. Zaměřuje se především na interpretaci populární, muzikálové, filmové, jazzové i swingové hudby. Pod vedením LUKÁŠE ČAJKY se vypracoval v kvalitní těleso, které vystupuje nejen v regionu, ale přiváží řadu ocenění z mnoha soutěžních festivalů.
http://www.konzervatorteplice.cz/skolni_bigband

15:30 DALLAMVILÁG – CSALLÓKÖZ
maďarská hudební skupina

17:00 PŘÍVORANKA
Malá dechovka, která kromě klasického dechovkového repertoáru zařazuje skladby 60tých - 80tých let.
http://www.privory.cz/index.php/privoranka

18:30 LOUNSKÁ 13
Malý dechový orchestr, který má za sebou plodnou spolupráci s československým rozhlasem a se zpěváky jako je J. Zíma, Z. Kohoutová a další.
http://www.lounska13.cz

20:00 JOSEF ZÍMA A ORCHESTR JIŘÍHO SLÁDKA
Josef Zíma, legendární zpěvák české dechovky, je dodnes aktivním muzikantem, který stále příležitostně koncertuje.
https://www.youtube.com/watch?v=B2DPWA5ORmY&list=PLYDSJ0yT1n6uCu_142VPYVtc4G7q6JKKS

Neděle 29. 5.

11:00 ZUŠ ŽATEC
http://zuszatec.cz/

12:30 GAUDEAMUS – ZUŠ TEPLICE
Orchestr ZUŠ Teplice, se pod vedením Bc. MARTINA ŘÍHOVSKÉHO zaměřuje především na interpretaci populární, muzikálové, filmové, jazzové i swingové hudby. Mladí muzikanti seznamují sebe, ale i své okolí s hrou na nejrůznější hudební nástroje a učí se vnímat hudbu jako umělecký prostředek, na kterém se mohou aktivně podílet. Uměleckým dipl. um., dlouholetý člen orchestru Severočeského divadla v Ústí nad Labem.

Více zde: http://orchestr-zusteplice.webnode.cz/o-nas/
http://www.zusteplice.cz/smiseny-orchestr/

14:00 REVIVAL SWING BAND PRAHA
Orchestr s dlouhou tradicí, věnující se prezentaci tradičního jazzu a swingu, který pobaví široké věkové spektrum posluchačů.
www.revivalswingband.com

15:30 HELIGONKÁŘI Z PODŘIPSKA
V jejich repertoáru najdete většinu lidových písní, které se prostě zpívaly, zpívají a doufejme, že budou zpívat.
www.heligonkari.com

17:00 STRÁNÍCI
Folk z Krušných hor - litvínovská folková kapela, která si v minulosti zahrála např. s Mikim Ryvolou, s Pavlem Žalmanem Lohonkou, s Nezmary, atd.
http://www.stranici.cz

18:30 KRUŠNOHORSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA
Vystupuje v jednoduchých krojích vycházejících z tradic podkrušnohorského regionu. Hraje písně z Chodska, Prácheňska, Pošumaví, ale též z našeho kraje.
http://www.kdm-most.cz

20:00 NAĎA URBÁNKOVÁ A BOKOMARA
Pětinásobná zlatá slavice zpívá v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary. Toto spojení se stalo hvězdami největších festivalů a ohlas u publika je až překvapivě skvělý.
http://www.nada-urbankova.cz
http://www.bokomara.cz
Zdroj: http://teplicky.denik.cz/zpravy_region/program-862-zahajeni-lazenske-sezony-v-teplicich-20160504.html