Současná menší mola podle radnice během letní sezóny nestačí, protože řada lidí na nich leží na dekách či sedí na ručnících a omezuje tak plavcům vstup do vody po žebřících nebo schůdcích. Nové velké molo má nabídnout víc prostoru pro vstup a skoky do vody, pro odpočinek a přidat další funkci – zázemí pro vodní sporty.

Podle ideového záměru se molo bude skládat ze šesti propojených kruhů, z nichž největší bude mít průměr 13 metrů. Na něm bude zastřešená půjčovna paddleboardů a případně dalších potřeb pro vodní sporty. Návrh počítá i s barovým posezením a s ležením na dekách. Na ostatních kruzích budou plochy pro relaxaci a na větších i lavičky. Uprostřed prstence se počítá s plovoucí fontánou. Na jedno z mol se umístí malý fotopoint s olympijskými kruhy a patnáct metrů za nimi bude na vodě samostatný velký fotopoint s nápisem MOST. Na centrální molo povedou ze břehu dva vstupy.

Důl ČSA z „vyhlídky“ ve Vysoké Peci. Lom se rozkládá na rozhraní Chomutovska a Mostecka.
Větší než jezero Most. Z dolu ČSA, který zasahuje na Chomutovsko, bude jezero

Autorem návrhu nového mola je brněnský Ateliér Unipark, který dělal i 3D bludiště v parku Šibeník v Mostě. V rozpočtu města je na molo rezervováno 10 milionů korun. Celé zařízení má být hotové do Olympijského festivalu u jezera Most, který potrvá od 26. července do 11. srpna.

Letos se mají upravit i kaskády u hřiště s majákem. Radnice na to vyhlásí veřejnou zakázku. „Účelem stavby je zpřístupnění dětského hřiště z horní obslužné komunikace v areálu jezera Most a vybudování prostor pro sezení a relaxaci v těsné blízkosti dětského hřiště,“ informovala mluvčí radnice Klára Vydrová. Stavba bude řešit také odvedení spodních vod z prostoru nad hřištěm a výsadbu nové zeleně.

Mohlo by vás také zaujmout: Poškozený most ke kostelu bude měsíce neprůjezdný. Chodci se pustí na silnici

Zdroj: Deník/Martin Vokurka