„Tyto odstávky jsou však plánovány tak, aby co nejméně omezily odběratele,“ informovala tisková mluvčí komořanské teplárny Miloslava Kučerová. Délka odstávek má být od jednoho dne do deseti dní podle lokality, kde budou energetici rekonstruovat tepelné sítě a technologie výměníkových stanic.

Největšího počtu obyvatel se podle mluvčí dotknou práce v oblasti ulic Z. Štěpánka, Mladé Gardy, Obránců Míru, Hutnická a A. Sochora, kde se plánuje odstavení ve dvou maximálně dvoudenních termínech. To je čas nutný na přepojení úseků tak, aby bylo možné dodávat teplou vodu po celou dobu rekonstrukce úseku horkovodu. „První odstavení proběhne počátkem července, přepojení pak počátkem srpna,“ upřesnila mluvčí. Další lokální odstávky budou probíhat například v oblasti Velebudic a nad nádražím.

Přesné termíny odstávek a konkrétní lokality zveřejní teplárenská společnost koncem dubna či v průběhu května a bude všechny své odběratele informovat. Obyvatel Litvínova se letos odstávky nedotknou vůbec.

Poslední celoplošná odstávka pro obě města proběhla v roce 2014. Díky velkým investicím do tepelných zařízení není velké omezení nutné tak jako dřív.