Kvůli mýtnému museli zaplatit řidiči kamionů za letošní první pololetí na pokutách 2 066 600 korun. Za chybějící dálniční známky zaplatili 1 290 900 korun. Na tisícovku případů postoupili celníci ke správnímu řízení, což znamená, že budou ještě uloženy pokuty za další stovky tisíc. Na pokutách se proto vybere celkem kolem čtyři milionů korun.

Podle Jiřího Nejedlého z ústeckého celního ředitelství při kontrolách uhrazení mýtného poplatku u aut nad 12 tun, celníci na severu Čech řešili 4413 případů. U nákladních vozidel nebo autobusů chyběly, nebo byly chybně nastaveny tzv. premid jednotky. Znamenalo to o přistižených 1825 řidičů méně, než za stejné období roku 2008.

Na zpoplatněných komunikacích v Ústeckém kraji - D8, R63 a I/13, které nepřetržitě severočeští celníci se speciálně vybavenými vozidly v celé jejich délce sledují, odhalili 2278 prohřešků. Dalších 2135 prohřešků zjistily celní hlídky na rychlostních komunikacích R10 a R35 v Libereckém kraji.
Celníci ale vystupují i v jiných rolích. Leckdy jsou u dopravní nehody jako první a poskytují proto první pomoc, přivolají záchranáře a policii, a do jejich příjezdu regulují dopravu.

Podle Nejedlého při jedné z nočních kontrol vozidel na parkovišti u čerpací stanice dokonce zasahovali proti násilníkovi, který přepadl obsluhu stanice.