Kuriózní případ řešili policisté v Mostě. Na upozornění občana vyjížděli v noci do bytu, ze kterého se linul nesnesitelný zápach. Ten většinou nevěstí nic dobrého. Často totiž po otevření takovéto domácnosti policisté uvnitř najdou rozkládající se tělo mrtvoly. Tentokrát byl původ hnilobného pachu však mnohem prozaičtější. Linul se z lednice, a muž, který uvnitř pokoje ležel, jen tvrdě spal.

Neobvyklá událost se stala minulý čtvrtek na sídlišti Pod Šibeníkem v Mostě. „Na linku 158 zavolal před půlnocí občan, který uvedl, že z bytu se line zápach a na zvonění a klepání na dveře nikdo nereaguje,“ sdělila mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Na místo okamžitě vyjela hlídka. Protože se podezřelý byt nacházel až ve třetím patře, tak si policisté na pomoc přivolali hasiče s výškovou technikou. Dovnitř pokoje se následně dostali otevřenými dveřmi na balkoně.

Uvnitř domácnosti záhy objevili tvrdě spícího padesátiletého muže. Během pár chvil vypátrali též zdroj nesnesitelného puchu. „Bylo jím zkažené jídlo v ledničce, která nebyla zapojena do elektřiny,“ doplnila Světláková. O tom, jak mohl muž v klidu dřímat v zapáchajícím pokoji, policejní svodka nehovoří. Podle Světlákové ale nebyl opilý.

Ještě než policisté byt opustili, tak jim nájemník slíbil, že co nejdříve udělá v domácnosti pořádek a ledničku vyčistí.