„Manželův průběh nemoci je velmi mírný. Po fyzické stránce je v pořádku,“ uvedla Lenka Vopatová, která na sociálních sítích reagovala na fámy, které se koncem týdne šířily po Litvínově, a popsala, co onemocnění předcházelo.

 ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Její manžel přiletěl v neděli 8. března ze služební cesty z Německa a po přistání neprojevoval žádné příznaky nemoci. „V tuto dobu byla vládou nařízená povinná karanténa pouze pro lidi vracející se z Itálie. Tudíž na mého manžela se žádná karanténa nevztahovala, a proto se mohl volně pohybovat po městě a mezi lidmi,“ uvedla Vopatová.

Upozornila, že vláda rozšířila povinnou karanténu pro lidi vracející se z dalších rizikových zemí až v pátek 13. března, kdy už byl její manžel 6 dnů doma.

Podle manželky v neděli 15. března na sobě pocítil lehké příznaky chřipky, a proto okamžitě kontaktoval Krajskou hygienickou stanici. „Ta po zhodnocení příznaků a skutečnosti, že se pohyboval v krizové oblasti, naplánovala provedení testu na pondělí ráno. Manžela řádně otestovali a od té doby už byl v karanténě. Výsledky testu se dozvěděl v pátek 20. března ráno. Poté nás kontaktoval lékař hygienické stanice,“ informovala Vopatová.

Zbytek rodiny byl podle ní testován v sobotu 21. března.

„Dodržujeme všechna nařízená hygienická opatření,“ dodala Vopatová, který na sociálních sítích poděkovala všem, kdo rodině pomáhají s nákupem, vařením nebo psychicky po telefonu.

Koronavirus v Česku