Na začátku byl nápad zkusit rozjet spolupráci mezi mládežnickými fotbalisty z Mostecka a sousedního Saska.

Dnes už je projekt na světě a podle toho co říká jeden ze zakladatelů, bývalý mostecký brankář Jaroslav Belaň, mají se talentovaní hráči určitě na co těšit.

Někdejší gólman Baníku Most, který stále ještě chytá II. ligu v Sokolově, v tom ale není sám.

Jeho partnerem je další z bývalých mosteckých fotbalistů Jiří Jedinák. Ten v současnosti působí v právě v Sasku, kde jsou práci s talentovanou fotbalovou mládeži hodně nakloněni. Prvním společným počinem obou někdejších mosteckých hráčů bude kemp, který se uskuteční ve Waldparku Grünheide.

„Je to krásný sportovní areál v horách, kde je kromě hřiště také velká hala, která se dá rozdělit na čtyři části, regenerační linka, nebo doplňkové aktivity, jako bowling, minigolf, kino či stolní tenis. Nikam se nemusí cestovat, takže pro děti je to ideální," říká Jaroslav Belaň.

Sám Belaň říká, že projekt vznikl hlavně proto, že roky přibývají a on i Jiří Jedinák se musejí dívat do budoucnosti, co bude, až s fotbalem skončí.

Někdejší mostecký gólman už v září začal provozovat pod svým jménem brankářskou akademii, která chce rozšiřovat svou působnost v regionu.

„Je to něco, co v Mostě, kde vlastně působím už dvanáct let chybí," říká Belaň.

Přípravě brankářů se v Mostě věnuje již několik let.

V současnosti pod hlavičkou své akademie připravuje šestnáct gólmanů.

„Protože vše chceme posunout zase o něco dál, tak jsme tomu dali oficiální status a proto také rozbíháme spolupráci s německou stranou," doplňuje Jaroslav Belaň.

Oba dva hlavní garanti projektu mají v úmyslu pořádat několik kempů do roka a střídavě, jednou v Česku a podruhé zase v Německu.