Oceňovanou dánsko-německou absurdní komedii Adamova jablka, která se po svém natočení v roce 2005 stala evropským hitem, promítají dnes v mosteckém Klubu zvídavého člověka Netřesk. Ojedinělá akce, umocněná umístěním na faře, začíná v 18 hodin. Vstup na promítání je jako vždy zdarma. K dispozici bude drobné občerstvení.

Klub sídlí ve sborovém domě Českobratrské církve evangelické v ulici U Města Chersonu na Zahražanech. Improvizovaný kinosál je v jedné z místností. „Kdyby přišlo hodně lidí, přineseme další židle. Pak by se tam vešlo asi šedesát diváků," řekl Mosteckému deníku farář Marian Šustek.

Na filmovém serveru csfd.cz je snímek hodnocen 84 procenty, což je hodně. Film má příznivé recenze. "Pořádnej úlet. Takhle absolutně nepředvídatelný absurdní scénář se moc často nevidí. Žánrově jsou Adamova jablka nezařaditelná - chvíli z nich vyzařuje pohoda a vtip, potom zase smutek a zlost. Každopádně brilantní film ve všech ohledech," napsal jeden z glosátorů. 

Klub Netřesk patří k novějším místním spolkovým aktivitám. Nezaměřuje se jen na věřící, ale pořádá otevřené společenské akce pro širokou veřejnost. Snaží se jít do hloubky a otevírat i kontroverzní civilní občanská témata, kterým se kulturní instituce obvykle vyhýbají. O programu klubu informuje i radnice na svém webu. Ve sborovém domě se konají i výstavy a koncerty. Svou tvorbu tam prezentovala například známá mostecká akademická malířka Helena Ambrosová.