Radnice odložila zahájení provozu veřejného kluziště v centru Mostu. Přestože technologie jela několik dní naplno a led už je, jeho kvalita ještě není stoprocentní, oznámil provozovatel, městská společnost Sportovní hala Most. Provoz pro veřejnost má být bezpečný, proto se kluziště otevře až v úterý.

"Navzdory úsilí všech zúčastněných, zejména zástupců sportovní haly, kteří poslední tři dny plochu intenzivně ‚namražovali‘, se kluziště nepodařilo připravit tak, aby mohla být garantována bezpečnost bruslařů. Kluziště sice bude zprovozněno později, než jsme plánovali, ale věříme, že i tak splní svůj účel a pomůže společně s nedalekými trhy s bohatým programem dokreslit předvánoční atmosféru v centru města,“ uvedl v neděli v poledne primátor Jan Paparega.

Ceník kluziště u radnice.

Výstavba stadionku byla ve skluzu kvůli protestům části veřejnosti, která se snažila zabránit kácení osmi stromů. Město chtělo zpoždění dohnat, aby se mohlo bruslit v den největší úvodní slavnosti na Vánočním trhu. Nedělní rozsvícení velké ozdobené jedle na 1. náměstí bude od 17 hodin, předchází mu koncert a jarmark s atrakcemi.