Letní provoz již zahájil mostecký hipodrom Nejdelší in-line dráha v Mostě je přístupna od 7.00 do 21.00 hodin. „V okolí dráhy nejsou stromy, plocha je čistá a udržovaná, parkoviště máme pro tisíc aut“ sdělila výhody dráhy Hana Šafránková z marketingového oddělení hipodromu. V okolí dráhy je občerstvení, několik odpočinkových míst a zpoplatněné skříňky na uschování věcí. V areálu najdou vyžití nejen příznivci bruslí. Dětské hřiště s houpačkami a pískovištěm je v provozu ve stejném čase jako dráha. Hipodrom také nabízí půjčovnu koloběžek. Za jednu hodinu zaplatíte padesát korun.

Koloběžku si lze také půjčit v areálu Benediktu za poplatek šedesáti korun. Tady je dvou kilometrový okruh vyhrazený i pro cyklisty. Nejen Bruslaři mohou na Benediktu využít úschovné skříňky za vratných deset korun.„Skříňky jsme nechali instalovat v loňském roce a lidé jsou z nich nadšeni“ uvedla referentka správy Tereza Jurinová.

Již v loňském roce měly být hotovy terénní úpravy u nádrže Matylda. Kvůli deštivému počasí skončí práce až koncem dubna. Kolem pěti kilometrového okruhu určeného pro in-line bruslaře a cyklisty město nechá vybudovat lavičky a odpadkové koše. "Skříňky tady instalovat nechceme, protože není správce, který by se o ně staral,“ sdělila tisková mluvčí Magistrátu města Mostu Alena Sedláčková. Podle ni je prioritou okruhu u Matyldy bezpečí. „Dráha je širší než na Benediktu. Cyklisté, bruslaři, jezdci na koloběžkách a maminky s kočárky se na Matyldě lépe vyhnou“.

V Litvínově si in-line bruslaři musejí počkat ještě čtrnáct dní. Tady pro pro in-line hokej a bruslení bude sloužit plocha zimního stadionu Ivana Hlinky. Zkušební provoz byl zahájen již v minulém roce. Nyní ji za poplatek využije i široká veřejnost.

Pokud patříte k vášnivým bruslařům a rádi soutěžíte, nenechte si ujít první ročník závodů v in-line bruslení. Ten se uskuteční třináctého června na mosteckém hipodromu. Vypsány budou dětské i dospělé kategorie v délce od jednoho kola 3370 metrů po šest kol.