Brigády si studenti většinou hledají na informačních webových serverech, kde se dají nalézt nabídky ze všech pracovních odvětví. Ovšem ne všechny firmy, které nabízí pracovní místa brigádníkům využívají služeb pracovních serverů.
Volná místa jsou také v hypermarketech, na ty je třeba se zeptat rovnou na informacích v daném obchodě. Zde jsou brigádníci potřeba na pokladnách, nočním i denním vybalování zboží nebo na výpomoc v oddělení lahůdek a uzenin.
Práce je také v některých cukrárnách či pekárnách. Například točení zmrzliny nebo pomoc při výrobě pečiva. Tyto prodejny a výrobny většinou o svých nabídkách informují formou letáků, které jsou umístěny na vstupních halách výroben či v prostorách škol.
„Nyní nabíráme brigádníky z řad studentů vysokých škol. Mají totiž nejvíce volného času. Nabízíme práci převážně na víkendy,“ řekla Ilona Zvěřinová z personálního oddělení pekárny v Janově.
Brigádu nabízejí také reklamní a promo agentury. Na prezentace výrobků a služeb různých firem, ochutnávky různých výrobků v hypermarketech či průzkumy trhu. Nebo účast hostesek a promotérů na různých společenských a kulturních akcích.

I v zimě je možné najít si místo v pojízdných stáncích s občerstvením, které se účastní různých sportovních utkání a kulturních akcí. Tyto prodejny ovšem provozují soukromé osoby, je proto složitější brigádu sehnat.