Město v příštích dnech vyhlásí veřejnou zakázku na rekonstrukci zchátralého hřiště. Umožní to dohoda mezi radnicí a rodinou Havlínů, která vede s městem spor o vlastnictví pozemků v Mostě.

„Hřiště, které bude zaměřeno zejména na atletiku, může na škole vzniknout,“ řekl včera Deníku ekonomický náměstek mosteckého primátora Luboš Pitín.
„Jsem nesmírně rád,“ reagoval pro Deník ředitel 3. ZŠ Josef Forman. O rekonstrukci hřiště usiloval řadu let, aby škola mohla poskytnout svým atletickým třídám důstojné zázemí. Státní licenci na výchovu atletů škola uhájila díky vynikajícím výkonům talentovaných dětí a vytrvalé podpoře tréninkového režimu po vyučování. „Děkuji statutárnímu městu a rodině Havlínů za vstřícnost, která umožní další rozvoj sportovních aktivit dětí,“ dodal ředitel. Uznávaný mostecký trenér atletiky první třídy a učitel tělocviku na 3. ZŠ Stanislav Peřina byl rozhodnutím o stavbě příjemně překvapen.

„Jsem samozřejmě rád, ale nevím, zda tomu mám věřit po tolika letech příprav a odkladů,“ řekl Deníku Peřina, který se podílel na projektování. Proslul například přípravou Davida Sazimy, který je mistrem republiky v desetiboji a který na 3. ZŠ kdysi trénoval překážkový běh na linu na školních chodbě.

Peřina stojí i za vzestupem mosteckého „Bolta“ Václava Sedláka. Ten v šestnácti letech dokáže zaběhnout stovku za jedenáct sekund. Na mistrovství světa v osmiboji atletů do 17 let v italském Brixenu skončil Sedlák na sedmém místě. Teď ho trénuje český desetibojař a trojnásobný mistr světa Tomáš Dvořák.
Podle náměstka mosteckého primátora Jiřího Kurcina, který má na starosti školství a tělovýchovu, splácí město stavbou sportoviště na 3. ZŠ svůj dluh vůči atletům. „Dá se to tak říci,“ řekl Kurcin Deníku. Atleti byli nejprve vytlačeni z fotbalového stadionu. „Bylo jim slíbeno, že budou na 10. základní škole, ale i tam se musí dělit o nové hřiště s fotbalisty,“ řekl Kurcin.

Na 3. ZŠ budou mít atletické třídy cvičné atletické hřiště pro sebe od oválu a sprintérské dráhy až po sektor pro hod koulí.
Celá stavba s diváckým hledištěm a hřištěm pro míčové hry bude stát přibližně dvacet milionů korun. Město získalo dotaci tři miliony korun ze státního rozpočtu, kterou musí vyčerpat. Proto rekonstrukci areálu zahájí ještě letos. Přesné termíny určí smlouva s dodavatelskou firmou.

„Bude to fajn,“ poznamenala třináctiletá talentovaná atletka z 3. ZŠ Karolína Havlíčková. Dnes reprezentuje Most na závodech druhé ligy dospělých ve Staré Boleslavi.