V úterý vpodvečer ho na základě návrhu opoziční ODS neodvolali tamní zastupitelé na mimořádném zasedání. Za přítomnosti dvou stovek obyvatel zvedlo pro jeho odvolání ruku sedm členů opozice a rovněž sedm členů koalice. Sám Turnovský se kvůli své vážné nemoci ze zasedání omluvil.
Proč vyvolali občanští demokraté hlasování o výměně starosty? „Potřebujeme ve svém vedení starostu, který bude schopen obec opět řídit,“ uvedl zastupitel Petr Kšanda.

„Je to hyenismus, odvolávat starostu, který je nemocný,“ znělo ze sálu od veřejnosti směrem k ODS. Václav Turnovský není v práci přibližně dva měsíce.
„Lidé nemusejí mít strach, že by obec trpěla,“ uvedla místostarostka Jitka Sadovská (SNK ED). Vyvrátila rovněž fámy, že starosta pobírá plat v plné výši. „Má nemocenskou,“ dodala. O vedení Bečova se nyní nestará žádný uvolněný funkcionář. To znamená, že chod obce zajišťují politici při svém zaměstnání. „Chci všem, i úředníkům, za jejich nasazení poděkovat,“ vzkázala Sadovská.

Právě kvůli tomu ale ODS chtěla starostu vyměnit. „Je nesmysl, aby měli ostatní čtyřikrát tolik práce. Vždyť nikdo neříká, že se nemůže do své funkce v budoucnu vrátit,“ myslí si Kšanda. Opozici je prý zdravotního stavu prvního muže Bečova líto a nejde o nic osobního.

ODS rovněž chtěla odvolat z pozice radního Václava Hajase (SNK ED). „Pro obec nic nedělá,“ píše se v oficiálním stanovisku občanských demokratů. To považuje místostarostka Sadovská za nesmyslné obvinění. Hajas po vyrovnaném hlasování ve své funkci zůstal. Kvůli nerozhodnému hlasování, při kterém chyběla ruka starosty, neschválili zastupitelé prakticky nic ze svého programu.