Litvínovský Bivoj, navzdory mohutné podpoře svých fanoušků, nezačal zápas dobře, když už ve čtvrté minutě zásluhou gólu domácího Houry a následně i Rossiho prohrával 0:2.

Snížit skóre dokázal až po úspěšně ubráněném oslabení, vzniklého vinou vyloučeného Tomáše Skalitze, Ondřej Krejčí.

Ještě před odchodem do šaten ovšem opět úřadovali domácí, kterým se taktéž podařilo ubránit se při vlastním oslabení a následně minutu před koncem vstřelit gól, díky kterému už vedli o dvě branky.

Bivojům zřejmě vydechnutí v přestávce mezi třetinami pomohlo, a tak na Vinohradskou palubovku nastoupil úplně jiný tým.

I přes místy až drtivý tlak litvínovských zaznamenaly Vinohrady několik nepříjemných výpadů, které zneškodnil brankář Martin Kohout, ale druhá třetina jednoznačně patřila Bivojům, kteří museli obracet nepříznivé skóre, což se jim podařilo navzdory dvěma nevyužitým přesilovkám.

Postupně se za sebou totiž trefili Hocelík, Hertl a Plomer, a tak se tentokrát šlo do šaten s mnohem lepší náladou, protože Bivojové drželi těsné, jednobrankové vedení 4:3.

Do posledního dějství lépe vstoupili domácí, kteří dvěma brankami hned z úvodu třetiny obrátili vedení na svou stranu.

Na druhý gól se ovšem Bivojům podařilo bleskově odpovědět díky trefě Hocelíka, a tak se začínalo v podstatě od znova. Prosadili se ovšem opět aktivnější domácí, kteří se dostali do vedení gólem Králíka. Ten se trefil i podruhé, a to dokonce v již čtvrté nevyužité přesilovce Bivojů a už to vypadalo, že Litvínov pojede z Prahy bez bodů. Proti ovšem byli produktivní Krejčí, který tři minuty před koncem snížil na 6:7, a následně také „pan hattrick" Viktor Hocelík, srovnávající na 7:7.

I přes šance na obou stranách už se do konce základní hrací doby skóre neměnilo, a tak muselo přijít na řadu prodloužení, ve kterém Vinohradům vystřelil jeden bod navíc Mareš.

Bivoj díky jednobodovému zisku alespoň z části splnil úkol, s kterým se do Prahy vydal.

Situace na čele tabulky je ovšem stále kritická, protože Litvínovští musí vyhrát poslední zápas základní části proti Rožnovu pod Radhoštěm, aby si upevnili první příčku a nemuseli doufat v zaváhání jak v tabulce druhé České Lípy, tak třetího Hattricku Brno.

(hej, vev)