Rušno bylo v úterý v noci v Bečově u Mostu. Strhla se tady velká bitka, kterou ukončila až policie. Před zdejšími domy bylo v jednu chvíli až padesát lidí.
Podle informací Deníku začal konflikt zhruba v půl jedenácté večer na náměstí, kde se do sebe z dosud neznámého důvodu pustili tři nebo čtyři mladí muži. Poté se incident přesunul k bloku dvě. V tu chvíli měli bitkaři jako obecenstvo už zhruba pět desítek místních lidí, kteří neváhali vyběhnout v noci před domy, aby viděli, co se děje.

Uklidnit situaci přijela na místo obecní policie. Strážníci se bitkaře od sebe snažili oddělit. Jeden z nich si vzal na pomoc služebního psa. To se vůbec nelíbilo 22letému útočníkovi. Několikrát do psa kopl a následně dal ránu pěstí do obličeje strážníkovi.

V tu chvíli se už na místo sjížděly další policejní hlídky, které nakonec rvačku uklidnily. Pro hlavního aktéra si policisté zašli domů, kam před nimi prchnul. Mladík měl být řádně pod parou. Naměřili mu kolem dvou promile alkoholu v dechu. Jeho útok na strážníka nezůstane bez potrestání.

„Dvaadvacetiletý muž byl obviněn z přečinu násilí proti úřední osobě, kde je trestní sazba až 4 roky odnětí svobody,“ řekla včera mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Jaký trest nakonec za útok na strážníka dostane, o tom rozhodne až soud. Jeho agresivní chování ale přímo na místě už „ztrestal“ podrážděný pes, kterému rozzuřený mladík uštědřil několik kopanců. Zvíře se bránilo po svém: agresora jednoduše pokousalo.