Cest pro běžkaře bude nejen více než dosud, Krušnohorský klub, který vytvořilo šest zimních krušnohorských středisek, především propojí své dosud oddělené trasy. Podle Romana Fišera z Krušnohorského klubu budou stopy napojeny i na trasy na německé straně hor.
Trasy povedou z lyžařského střediska Telnice na Ústecku až do střediska Lesná na Mostecku. Podle Fišera zde řada stop byla již v minulosti, ale nikdy nebyly zcela propojeny. Lyžařům se podařilo dojednat i spojení tras v jižní části přehrady Fláje, kam se v minulosti nesmělo.
Projekt podpořil i Ústecký kraj, který klubu poskytl 400 tisíc korun, za něž koupí rolbu na úpravu běžeckých stop v oblasti Dlouhá louka. Podle náměstka hejtmana Petra Fialy běžky na hřebeny Krušných hor patří a kraj proto tuto aktivitu hodlá nadále podporovat. Podle Fišery klub s krajem jedná o tom, že by mu v příštím roce poskytl příspěvek na údržbu běžeckých cest a jejich řádné značení.
Od ledna příštího roku, kdy se Česká republika stane součástí schengenského prostoru budou moci lyžaři z českých stezek přejít na stezky v Německu. „Napojeny budou přímo v lesích,“ uvedl Fišer. Dodal, že klub připravuje další služby. Ve střediscích Lesná, Klíny, Dlouhá Louka, Bouřňák, Fojtovice a Telnice mají vyrůst převlékárny, v plánu je i možnost objednat si převezení věcí z jednoho střediska do druhého.
Běžecké trasy po hřebenech Krušných hor povedou v nadmořská výšce 750 do 950 metrů nad mořem. Nejvyšším bodem propojených tras bude Loučná s výškou 956 metrů.