„Akce by se měla uskutečnit v podobném duchu jako každoroční pravidelné křty popsaných a změřených cyklotras, které se již staly na Litvínovsku tradicí,“ sdělil autor myšlenky Milan Fencl z INTUSu.
Konkrétní trasa běžkařské tratě se sice teprve v hlavě organizátora rodí, již dnes však Fencl ví, že bude přístupná pro širokou veřejnost a rozdělena na dva úseky - pro zdatné sportovce a rodiny s dětmi.
„Trasa pro pokročilé dospělé by měla být dlouhá zhruba dvacet a pro začátečníky asi sedm kilometrů. Při vybírání vhodného úseku budu dbát na to, aby vedl v přístupném terénu,“ řekl Fencl, kterého v nejbližších týdnech čeká nejen vytipování trasy, ale též její změření, popsání a zanesení do mapy
První slavnostní křest běžkařské tratě by se měl uskutečnit po novém roce, nejspíš v únoru. Konkrétní datum bude stanoveno podle letošních sněhových podmínek.
Nová běžkařská trasa by se měla stát součástí již existující příručky S kolem kolem Litvínova.
V současné době tento propagační materiál obsahuje 18 cyklotras a 2 tratě na Moldavě vhodné pro běžecké lyžování. O příručku je mezi občany poměrně velký zájem. INTUS připravuje její aktualizaci a dotisk.