V Krušných horách padají kvůli sněhu a mrazu stromy. Běžkaři si proto mají na běžeckých trasách dávat větší pozor.
„Horská služba Krušné hory varuje před padajícími stromy na běžkařských trasách v Ústeckém a Karlovarském kraji, děje se tak v důsledku těžké námrazy na stromech,“ vysvětlil náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.
To, že se na některé běžecké stopy nedá vstoupit, kvůli padajícím stromům potvrdili i provozovatelé lyžařských středisek. Běžkaři by podle provozovatelů středisek měli chodit jen tam, kde jsou stopy upravené. Jiří Zmítko ze střediska Bouřňák řekl, že tam, kde stopy nejsou, je neupravili hlavně s ohledem na nebezpečí padajících stromů.
„V této chvíli evidujeme několik případů pádu stromů na lesní cesty v oblasti Kraslicka a na Bouřňáku,“ popisuje situaci náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.
„Prosíme proto návštěvníky, aby se drželi pokynů Horské služby a dbali zvýšené bezpečnosti v celém Ústeckém a Karlovarském kraji.“dodal Güttner.
Jen během víkendu se na svazích Krušných hor stalo osm úrazů, z toho dva v kooperaci s rychlou záchrannou službou. Tento počet se ale nevymyká průměru.