Noční město opět ozáří tisíce světel. Bude to zase velké. Aby ne, když sobotní večer bude patřit již čtvrtému ročníku nočního zážitkového běhu Night Run. Pořadatelé opět vyzývají: Rozsvítíme město během. Přihlášeno už je přes tisíc účastníků.

„Trať neměníme. Osvědčilo se nám to, proto ji necháváme stále stejnou. Má to výhodu, že startující si každý rok mohou porovnávat dosažené časy,“ řekl za organizátory Tomáš Pavel ze společnosti Event Media.

Atleti, ale i jenom hobby běžci tak absolvují trať se startem a cílem na 1. náměstí před magistrátem. Další úseky pět kilometrů dlouhého okruhu pak povedou po vrchu Šibeník. Délka jednotlivých tratí jsou 5 kilometrů pro Avon běh, který podporuje boj proti rakovině, a 10 kilometrů pro hlavní, přičemž závodníci poběží dvakrát již zmíněný pětikilometrový okruh.

„V parku to bylo trochu strašidelné,“ řekla po doběhu premiérového běhu v roce 2015 Zuzana Rusínová, nejrychlejší žena na 10 kilometrové trati, která závod jako řada dalších běžců chválila a ocenila i organizaci akce. Závodnice z Ústí nad Labem nechybí na startovní listině ani letos.

Součástí podniku budou také závody pro děti, takzvaný Innogy Kids Cup. Ten se ale uskuteční přímo na náměstí. Novinkou je Sberbank Family Run, což je nezávodní rodinný běh, spojený také s chůzí nordic walking a se senior fitness.

„Ten se uskuteční pod sloganem Běžíme spolu, který vystihuje hlavní myšlenku závodu. Chceme podpořit aktivní životní styl rodin a příjemně strávený společný čas, kdy si užijí své město jako běžci,“ prozradila mluvčí Sberbank CZ Radka Černá.

V rámci zajímavého doprovodného programu mohou účastníci rodinného běhu přispět i na dobrou věc a podpořit projekt neziskové společnosti Černí koně na výrobu ručních kol – handbike pro děti na vozíčku. „Lidé si budou moci jízdu na handbike i vyzkoušet,“ dodal Černá. Návštěvníkům, ale i běžcům bude k dispozici fotokoutek.

Možnosti přihlásit se do Night Runu on – line využilo 1 090 běžců. Tato možnost byla už v průběhu týdne vypnuta. První dva ročníky běžela vždy tisícovka účastníků. Loni už jejich počet stoupnul na 1 200. Pořadatelé počítají, že i letos bude číslo podobné.

Při pohledu na startovní listině je vidět, že v ní opět nechybí tradiční účastník, mostecký primátor Jan Paparega. Ten se vydá na pětikilometrovou trať Avon běhu, stejně jako jeho náměstek Marek Hrvol nebo ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol, aby podpořili boj proti rakovině.

Do 10km dlouhého běhu je přihlášen mezinárodní hokejbalový rozhodčí Radek Koskuba. Na stejnou trať se vydá také bývalý ředitel Městské knihovny Tomáš Ondrášek. Start Avon běhu je ve 20.30, hlavního závodu ve 21.30 hodin. S definitivním ukončení akce se počítá ve čtvrt na dvanáct v noci.

Night Run Most 201816.00 – Innogy Kids Cup
19.15 – Sberbank Family Run
20.30 – Avon běh (5 km)
21.30 – Night Run (10 km)