Vladimír Bártl z opoziční ODS opět požádal mostecké zastupitelstvo, aby z letošního rozpočtu města vyčlenilo 1,5 milionu korun na výstavbu dětského hřiště v Čepirohách.

„Není to proto, že tam mám jeden domeček, ale proto, že si to Čepirohy zaslouží,“ vysvětlil zastupitel Bártl svou iniciativu, kterou zahájil loni v prosinci.

Ani předevčírem však podporu nezískal. Pro hřiště hlasovalo jen osm zastupitelů, devět bylo proti, třináct se zdrželo.

Primátor Vlastimil Vozka (SMM) přesto přislíbil, že se město bude podnětem zabývat, protože výstavbu dalších dětských hřišť má radnice ve svém programu.

„Okrajové městské části mají stejná práva jako zbytek města. Ne vždy tomu tak bylo. Chápu, že pan Bártl chce tyto záležitosti dohnat,“ uvedl Vozka. Připomněl tak, že Bártl byl dříve primátorem a že jeho opakovaný požadavek může souviset s blížícími se volbami.

Bártl odmítl, že chce prosazováním hřiště sbírat politické body.

„Nové dětské hřiště má už Vtelno, stavět se bude i v Souši, ale v Čepirohách chybí,“ řekl včera Deníku Miroslav Větrovec, předseda Osadního výboru Čepirohy.

Hřiště by podle něj nemuselo být velké, ale mělo by být oplocené kvůli psům. Vzniklo by zřejmě v místě starých prolézaček vedle fotbalového hřiště FK Baník Most.

Občanské sdružení Asociace občanů Čepiroh, které je provázané s výborem, uvažuje o výstavbě multifunkčního a odpočinkového areálu a jednalo i s FK Baník Most.

Osadní výbor Čepirohy vznikl 1. března 2009. Je jediný svého druhu v Mostě. Zřídilo ho těsnou většinou hlasů zastupitelstvo. Výbor má pět členů. Mohou ovlivňovat rozhodování o městských investicích ve svém bydlišti, ale nemají žádnou rozhodovací pravomoc. Podobný výbor pracuje v litvínovském Janově. V Čepirohách žije zhruba pět set lidí.