Strana Věci veřejné je nyní před přímou volbou předsedy strany. Do pozdních večerních hodin tak kandidáti na předsednický post Radek John a Vít Bárta s přítomnými diskutovali o současné situaci ve vedení VV, po prohlášení poslankyně Kristýny Kočí, a následném odstoupení ministra dopravy Víta Bárty. Kristýna Kočí totiž stála na počátku vládní krize, kterou odstartovalo zveřejnění informací o údajném uplácení uvnitř VV.

„Nemám představu jak dlouho mé očištění bude trvat a nechci na to spěchat,“ řekl neformální lídr Věcí veřejných Vít Bárta, podle kterého celá aféra stranu vytříbila a spíše posílila.

„Výhodou je, že ze strany odcházejí všichni prospěcháři. Všechni ne dostatečně silné osobnosti. Může trvat měsíce, roky než zastabilizujeme pevnou středovou stranu. Velkou nevýhodou je, že abychom to odbojovali, tak nám chybí dostatek času,“ dodal Bárta.

Podle starosty města Milana Šťovíčka (VV) a většiny předsedů klubů neměl Vít Bárta opouštět ministerské křeslo.

„V situaci, kdy měl Vítek Bárta absolutní podporu poslaneckého klubu, jsem mu řekl, ať to nedělá. Na rezignaci je vždycky času dost. Všimli jste si, co poté udělal premiér Petr Nečas? Okamžitě šel o krok dál, a řekl tak, a John nesmí být na ministerstvu vnitra. Tam si myslím, že jste udělali druhou velkou chybu. Židli ministerstva vnitra jste opouštět neměli,“ řekl šéfům strany starosta Litvínova Milan Šťovíček.

To je kariéra!

Tajemnice poslance Víta Bátry, třiadvacetiletá Hana Balochová, je původem z Mostu. V Mostě absolvovala Střední soukromou školu pro marketing a ekonomiku podnikání. Poté nastoupila na místo tajemnice na ministerstvo dopravy. V současné době Hana Balochová žije v Praze, studuje vysokou školu Bankovní institut a zastává funkci tajemnice Víta Bárty v rámci poslanecké sněmovny.